CHP son dakika açıklaması, Kılıçdaroğlu İSTİFA ETMİYORUM

CHP Genel Başkanı , Kemal Kılıçdaroğlu 1 Kasım sonrası yaptığı ilk açıklamada, Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorduğu ‘CHP neden oyunu arttıramıyor’ sorusuna traji komik...

CHP son dakika açıklaması, Kılıçdaroğlu İSTİFA ETMİYORUM

  CHP Genel Başkanı , sonrası yaptığı ilk açıklamada, Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorduğu ‘CHP neden oyunu arttıramıyor’ sorusuna traji komik bir cevap verdi.chp-1kasım-sondakika

  Ortaya çıkan tablo CHP sorumluluğunu çok daha ileriye taşımıştır. Bunun bilincindeyiz. Biz bu ülkede güçlü, sağlıklı bir demokrasinin olmasını istiyoruz. Ortaya çıkan tablo diğer muhalefet partileri oy kaybettiklerinden ötürü Parlamento’da da Parlamento dışında da artmıştır.
  Türkiye bu seçimlere olağanüstü koşullarda gitmiştir. 400’e yakın insan hayatını kaybetmiştir. Bunun da çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Terör, can ve mal güvenliği her şeyin üstüne çıkmıştır. 1 Kasım’da ortaya çıkan tabloya saygılıyız. Hiç kimsenin bundan en ufak endişe duymamasını istiyorum.
  CHP seçim öncesi yaptığı çalışmalarla ortaya koyduğu tablolardan hiçbir olumsuz tepki almamıştır. Hiçbir yurttaşımız olumsuz bir tepki göstermemiştir. Bu CHP’de yaşanan değişim olumludur ve kararlılıkla devam edecektir.
  Ortaya çıkan tabloda güç ve hukuk değerlendirilmeli. Bu iki kavramın özenle korunması gerekli. Bütün iktidarların hukukun üstünlüğü kavramına uyması gerekli. Bütün bunları dikkatle izleyeceğimizi bütün vatandaşlarımızın, bütün siyasi partilerin bilmesi gerekli. Hiçkimse kendisini hukukun üstünde görmemeli. Her yurttaşın can ve mal güvenliği sağlanmalı. Gücün baskıya dönüşmesi son derece tehlikelidir. Bugüne kadar hep mazlumun yanında olduk, bundan sonra da mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz.

  Haber: /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ