Zaviye Mahallesi Kentsel Dönüşümde Riskli Alan İlan Edildi

Zaviye Mahallesi Kentsel Dönüşümde Riskli Alan İlan Edildi Malatya’nın Darende ilçesi Zaviye mahallesi kentsel dönüşüm kapsamında riskli ilan edildi. Zaviye mahallesi Şehirarası...

Zaviye Mahallesi Kentsel Dönüşümde Riskli Alan İlan Edildi

  Zaviye Mahallesi Kentsel Dönüşümde Riskli Alan İlan Edildi

  Malatya’nın Darende ilçesi Zaviye mahallesi kentsel dönüşüm kapsamında riskli ilan edildi. Zaviye mahallesi Şehirarası mevkinde bulunan 28 dönümlük alan riskli ilan edilirken Darende belediyesinin yapmış olduğu proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunuldu.

  Darende İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan riskli bölgede bulunan 38 hane sahipleri ile konuştu. Konuşmada Doğan hane sahiplerine yapılacak olan kentsel dönüşümün Darende’nin gelişmesi için önemli olduğunu, yer sahiplerinin haklarının gözetileceğini ve bu sayede ilçenin daha çok gelişeceğini belirtti.

  Zengibar ve Somuncu Baba Külliyesi önündeki alanın imara açılmayacağını, ayrıca bu kentsel dönüşüm sayesinde Şehir Çarşısının da yenileceğini belirtti.

  Düzenlenen toplantıda konuşan halk Doğan’a tereddüt ve taleplerini belirtti. Konuşan hak sahipleri mağdur olmak istemediklerini, haklarının verilmesi halinde projeye destek olacaklarını belirtti.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?