Zabıta Okul Kantinlerinde Denetim Yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri okul kantinleri ile okul çevrelerinde gıda satışı yapan işyerlerine sıkı denetim uyguluyor. Zabıta ekipleri okul...

Zabıta Okul Kantinlerinde Denetim Yaptı

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Dairesi Başkanlığı ekipleri okul kantinleri ile okul çevrelerinde gıda satışı yapan işyerlerine sıkı uyguluyor. Zabıta ekipleri okul kantinlerinde çalışan personellerin hijyen kurallarına uygunlukları ile gıda maddelerinin standartlara uygunluklarını denetliyor.

  Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre; öğrencilerin sağlıklı koşullarda beslenmeleri için yapılan denetim uygulamaları yoğun bir şekilde devam ederken, bugüne kadar son 1 ay içerisinde 69 nin yanı sıra 120 adet de okul çevrelerindeki iş yerleri denetlendi.

  Denetimler sırasında, insan sağlığını bozacak koşullarda üretilen gıda maddeleri ve okullarda satışına izin verilmeyen ürünlerin yanı sıra tarihi geçmiş gıda maddeleri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından toplandı. Kurallara uymayanlara cezai müeyyideler uygulanırken, eksiklikleri bulunan kantin ve iş yerlerine de gerekli uyarılar yapıldı.

  Açıklamada, özellikle okul kantinleri ile okula yakın işyerlerinin denetimlerinin periyodik olarak sıkı bir şekilde yapılacağı belirtilerek, kurallara uyulması istendi.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Burçin Kübra Baykal dedi ki:

   Okul kantinleri ve okulun etrafındaki marketler bence daha sık denetlenmeli ve yaptırım olacak cezalar getirmeli ki öğrencilerimize bir şey olmasın .