Zabıta Okul Kantinlerinde Denetim Yaptı

Zabıta Okul Kantinlerinde Denetim Yaptı

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Dairesi Başkanlığı ekipleri okul kantinleri ile okul çevrelerinde gıda satışı yapan işyerlerine sıkı uyguluyor. ekipleri okul kantinlerinde çalışan personellerin hijyen kurallarına uygunlukları ile gıda maddelerinin standartlara uygunluklarını denetliyor.

  Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre; öğrencilerin sağlıklı koşullarda beslenmeleri için yapılan denetim uygulamaları yoğun bir şekilde devam ederken, bugüne kadar son 1 ay içerisinde 69 nin yanı sıra 120 adet de okul çevrelerindeki iş yerleri denetlendi.

  Denetimler sırasında, insan sağlığını bozacak koşullarda üretilen gıda maddeleri ve okullarda satışına izin verilmeyen ürünlerin yanı sıra tarihi geçmiş gıda maddeleri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından toplandı. Kurallara uymayanlara cezai müeyyideler uygulanırken, eksiklikleri bulunan kantin ve iş yerlerine de gerekli uyarılar yapıldı.

  Açıklamada, özellikle okul kantinleri ile okula yakın işyerlerinin denetimlerinin periyodik olarak sıkı bir şekilde yapılacağı belirtilerek, kurallara uyulması istendi.

  Haber: / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Burçin Kübra Baykal diyor ki:

   Okul kantinleri ve okulun etrafındaki marketler bence daha sık denetlenmeli ve yaptırım olacak cezalar getirmeli ki öğrencilerimize bir şey olmasın .

  YORUM YAZ