Yeşilyurt’ta Yaşanan Saldırıda 3 Tutuklama

Yeşilyurt‘ta 2011 yılından beri süre gelen kan davasında yaşanan son olayda öğrenci servisine silahla saldıran H.A. , F.A. ve A.A isimli şahıslar...

Yeşilyurt’ta Yaşanan Saldırıda 3 Tutuklama

  Yeşilyurt‘ta 2011 yılından beri süre gelen kan davasında yaşanan son olayda öğrenci servisine silahla saldıran H.A. , F.A. ve A.A isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yeşilyurt Gözene mevkinde 3 şahsın minibüse ateş açması sonucu minibüs şoförü İbrahim A. ve kardeşi Emre A. yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Jandarma ekiplerinin geniş kapsamlı soruşturma başlattığı olayın ağaçlık alan çevresinde 3 şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi ve şahıslar jandarma ekiplerince yakalandı.

  Kan davası iki aile arasında yaşanan su kavgasından kaynaklanıyor ve bu dava 2011 yılından beri süre geliyor. İki aile arasında yaşanan kan davasında bu güne kadar toplamda 3 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişide yaralandı. Jandarma ekipleri iki aile arasında süren bu kan davasının devam etmemesi için köyde gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldı.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?