yenimalatyaspor pendik maçı öncesi ve sonrası olaylar çıktı

Yenimalatya spor pendik maçı öncesi ve sonrası olaylar çıktı.Pendik spor’un malatya’ya girişi sırasında takım otobüsüne taş atıldığı yönünde gelen bilgiler vardı,ancak 1...

yenimalatyaspor pendik maçı öncesi ve sonrası olaylar çıktı

  Yenimalatya spor pendik maçı öncesi ve sonrası olaylar çıktı.Pendik spor’un malatya’ya girişi sırasında takım otobüsüne taş atıldığı yönünde gelen bilgiler vardı,ancak 1 milyon nüfuslu bir şehirde 1 kişinin attığı taşı tüm YENİ MALATYA SPOR taraftarına mal etmeye çalışılması utanc vericidir.

  Maç esnasında her hangi bir olay çıkmaksızın maç çıkışında binlerce yenimalatya sporlu taraftarlardan ufak bir grubun bir anlık öfke ile beklemesi sonuçu emniyet güçlerinin müdahalesi kabul edilemez.Atılan gaz bombaları sonucu fenalaşan insanlar oldu.

  Gazdan etkilenen vatandaşlara ilk müdahale, stadyum önünde görevli olan 112 ekibi yaptı.

  Bu tip toplumsal olaylarda emniyet’in en son çare olarak gaz bombası kullanmayı tercih etmesi gereklidir.

  Çıkan tartışma sonucunda 2 taraftarı ise göz altına alındı.

  YENİ MALATYA SPOR kulubünden ise bizlere ulaşan resmi bir açıklama yapılmadı.

  sosyal medya üzerinden pendikspor’lu taraftarların gözünden ise olay bambaşka yorumlanıp ulusal medyada bu şekilde yer aldı.

  Bir pendik spor taraftarı inönü stadyumundan çıkarken ki fotoğrafları twitter üzerinden paylaştı.

  pendiksporolay1

  Sosyal medya üzerinden bir pendikspor taraftarı zırhlı araç içersinden gelişmeleri anlattı.

  Maç sonrası pendik spor kafilesi zırhlı araçlarla inönü stadyumundan çıkarıldı.An itibari ile olayların devam etmediği yönünde gelen bilgiler mevcut.

  Pendik spor kafilesi şuanda hava alanında 20:25 ucağını beklemekte.

  Pendik spor otobüsü malatya’ya girerken cama atılan taşlar. (olay battal gazi kavşağında meydana geldi)

  ÖZEL HABER Pendik Spor taraftarlarının sosyal medyada paylaştığı o olay görüntüler 

  Sondakika44.com olarak böyle olayların Malatyalılara ve YeniMalatya spor’a mal etmeye çalışılmaması en büyük temennimizdir.

   

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Şakir TOKSOY dedi ki:

   Eğer tepki koyacaksan kendi takımına koy ki adam gibi oynasınlar. Hangi maçı gönül rahatlığı içinde almış bu takım. Her maç korku dolu. Şampiyon bir takım gibi oynamıyor bu takım. Efendim takımın üstünde baskı varmış. Yerim ben o baskıyı, çocuk mu kandırıyorsun feyyaz efendi? Pendikspor da baskı yok mu? Adamlar 90 dk gol yemiyor ve 90 dk gol kovalıyor. Sen ne yapıyorusun? Bana bir puanda yeter diyorsun. Çünkü ucuz hesap peşindesin, ne taktiğin var ne liderliğin. Bu takım adam (işinin erbabı) gibi bir teknikdirektörün elinde olsa şimdi şampiyonluğunu ilan etmişti, diğer maçlara altyapıdan oyuncularla çıkarak takıma oyuncu kazanmaya çalışıyor olurdu feyyaz efendi.