Yeni Türksat 4A Kanal Frekansları

Türksat 4A Uydusu Bu Gece Yarısından Sonra Devreye Girecek. Yeni Türksat 4A Kanal Frekansları ve Ayarları Yeni Uydu Türksat 4A‘nın Hizmete Girmesi...

Yeni Türksat 4A Kanal Frekansları

  Türksat 4A Uydusu Bu Gece Yarısından Sonra Devreye Girecek. Yeni Türksat 4A Kanal Frekansları ve Ayarları

  Yeni Uydu Türksat 4A‘nın Hizmete Girmesi Nedeniyle Çanak Antenin Yönü Değiştirilmeyecek Ancak, Televizyon Kanalları Yeni Frekanslara Taşınacak. A.Ş. 429 Olan Televizyon Kanalı Sayısının 500’e Yaklaşacağını Açıkladı. Kullanıcıların Ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi ile Uyumlu Uydu Alıcıları Yeni Frekansları Otomatik Olarak Güncelleyeceği, Yüksek Çözünürlüklü HD (High-Definition) Yayınların Ancak Uygun Cihazlarla Mümkün Olabileceği Belirtildi.

  Kanal Ayarlaması Nasıl Yapılacak
  Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek ‘Şebeke Taraması‘ yapılması gerektiği vurgulandı.

  Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet verecek. Turksat uydusu üzerinden bir bölümü HD çözünürlüklü yeni yayınlar da devreye girecek.

  Turksat 4A Kanal Listesi ve Frekansları İçin Tıklayın

  Haber: / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Emre Ayberk Akfırat dedi ki:

   Bu kanalların değişmesi beni bitirdi açıkçası , bazı kanallar Hd yayına geçmiş fakat tv uyumlu olmadığı için o kanallarda ses var görüntü yok.