Veli Ağbaba’ya Bakan Eroğlundan Cevap

Geçtiğimiz Günlerde Malatya’da Bir Dizi Temaslar ve Temel Atma Töreni Gerçekleştiren Orman ve su İşleri Bakanı Veysel Eroğluna, Cumhuriyet Halk Partisi Genel...

Veli Ağbaba’ya Bakan Eroğlundan Cevap

  Geçtiğimiz Günlerde ’da Bir Dizi Temaslar ve Temel Atma Töreni Gerçekleştiren Orman ve su İşleri Bakanı Veysel Eroğluna, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Millet Vekili Veli ’dan Bu Temaslara ve Törenlere İlişkin Çeşitli İddialar Öne Sürülmüştü. ’da Ağbaba’nın Mektubuna, Yaptığı Bir Basın Toplantısıyla Cevap Verdi.

  Malatya’daki basın yayın organlarında, Malatya Sn. Veli Ağbaba’nın açıklamalarına dayanarak, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Malatya programı ile alakalı gerçeği yansıtmayan bazı haberler yer almıştır.

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Sn. Veli Ağbaba, Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun 2012 yılında müjde olarak açıkladığı projeleri, geçtiğimiz hafta sonu Malatya programında tekrar müjde olarak ilan ettiğini iddia etmiştir.

  Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 20 Ekim 2012 tarihindeki Malatya ziyaretinde Bakanlığımızca gerçekleştirilecek 23 adet projeyi müjde olarak açıklamış, geçtiğimiz cumartesi günü de 7 adeti bu müjdeler arasında bulunan toplam 12 adet tesisin temelini atmıştır.

  Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Malatya programı kapsamında 2012 yılında verilen 23 müjde dışında ayrıca 91 Milyon TL’ye mal edilecek 19 adet yeni projenin daha müjdesini kamuoyuna açıklamıştır. Dolayısıyla 19 adet müjde içinde 2012 yılında müjde olarak ilan edilen tek bir proje yoktur.

  Sn. Milletvekilimiz Veli Ağbaba, eğer programlara katılsaydı hangi programda hangi müjdelerin verildiğini, daha önce verilen müjdelerin hangi safhalarda olduğunu, hangi tesislerin temelinin atıldığını net olarak görürdü.

  Sn. Milletvekilimiz iline hizmet getirilmesinden öte polemik ve demagoji ile işi yürütmenin peşindedir.

  Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlığı süresince Malatya’da üç kez program gerçekleştirmiştir. Bu üç ziyarette de Malatya’ya büyük yatırımlarla gelmiştir.

  Sn. Veli Ağbaba, Sayın Bakanımızın son iki programının ardından bu şekilde açıklamalarda bulunmaktadır. Maksadın Malatya iline daha fazla hizmet gelmesinden öte klasik çekememezlik olduğu izlenmektedir.

  Malatya’ya yapılan hizmetleri ve Sn. Milletvekilimizin açıklamalarının takdirini Malatya’nın kadirşinas ve vefakar halkına bırakıyoruz.
  Saygılarımızla.”

  Haber: / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?