Vali Süleyman Kamçı Bayram Mesajı

Göreve Yeni Başlayan Malatya Valisi Süleyman Kamçı Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin...

Vali Süleyman Kamçı Bayram Mesajı

  Göreve Yeni Başlayan Malatya Valisi Süleyman Kamçı Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

  Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

  Asırlardan beri birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız, dostluğun, sevginin, hoşgörünün, yardımlaşma ve dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı Kurban Bayramını göreve yeni başladığım İlimizde, Malatyalı hemşerilerimle birlikte kutlamanın sevinç ve heyecanı içerisindeyim.

  Bayramlar sevinçleri, hüzünleri paylaşma günüdür. Bu duyguları paylaştığımızda bayram, hem dinimizde hem de gelenek ve göreneklerimizde gerçek anlamında kutlanmış olacaktır.

  Bu vesileyle kimsesiz, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın hatırlanması, Devletin sosyal hizmetlerinden faydalanarak huzurevlerinde yaşamını sürdüren yaşlılarımız ile çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtlarında korunmaya muhtaç çocuklarımızı, aziz vatanımız için canlarını feda eden şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi, ülkemizin değişik bölgelerinde olduğu gibi İlimiz de MABEK tesislerinde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizi ziyaret ederek bayram sevincini onlarla birlikte yaşamak hepimiz için insanlık görevidir.

  Tarihi, kültürel ve sosyal değerlerimizin zenginlikleriyle harmanlanmış çalışkan, milli birlik ve beraberliğimizin bütünlüğüne inanmış Malatyalı ve Malatya da yaşamayı kendisine mutluluk ve gurur vesilesi olarak gören tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, aileleri ve tüm sevdikleriyle hayırlı, huzurlu bir bayram geçirmelerini diler.

  Sevgi ve Saygılarımı Sunarım.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?