Vali ŞAHİN’den 30 Ağustos Mesajı

Malatya Valisi Vasip ŞAHİN 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayınladı. Vali Şahin Mesajında; Necip milletimizin kendisini esarete mahkûm etmek isteyen emperyalist...

Vali ŞAHİN’den 30 Ağustos Mesajı

  Vasip ŞAHİN 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.

  Vali Şahin Mesajında; Necip milletimizin kendisini esarete mahkûm etmek isteyen emperyalist güçlere karşı 19 Mayıs 1919’da başlattığı destansı mücadelenin 30 Ağustos 1922’de şan ve şeref dolu bir zaferle nihayete erdiği kutlu günün 92. yıl dönümünü milletçe büyük bir gururla yaşıyoruz.

  Milli mücadele, Türk milletinin hür yaşama kararlılığını ve bağımsızlık duygusunu vicdanlarda bayraklaştırarak, milli iradesini şan ve şerefle bütün dünyaya ilan edişidir. Türk milleti, milli mücadele sürecinde şanlı mazisinden edindiği mukaddes değerleri çiğnenmekten, aziz vatanı parçalanmaktan kurtarmış ve Türk’ün asla esir edilemeyeceğini tarihe not düşmüştür.

  Unutulmamalıdır ki; kahraman milletimiz kadın erkek, genç yaşlı demeden topyekûn bütün varlığını ortaya koyarak kazandığı bu Büyük Zafer ile bağımsızlığının bedelini ödediğini tüm dünyaya duyurmuş ve tarihteki şerefli yerini almıştır.

  Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hürriyet ve istiklalimizin bina edilmesinde canlarını ve kanlarını cömertçe feda eden kahraman silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor, aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyorum.

  Haber: / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Rasim Alptekin dedi ki:

   30 Agustos zafer bayramını bende en içten dileklerimle kutluyorum. Valimize de bu özel güne değindiği için kendi adıma teşekkür ediyorum

  2. Rabia dedi ki:

   Malatyamızın göz nuru olan valimize teşekkürü borç biliriz 🙂