Uyuşturucuyla Mücadele İçin El Ele

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, son yıllarda ülkemizde olduğu gibi ilimizde de giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor....

Uyuşturucuyla Mücadele İçin El Ele

  tarafından, son yıllarda ülkemizde olduğu gibi ilimizde de giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor.

  Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, özellikle son bir yıl içerisinde nın ilkokul öğrencilerine kadar indiğine dikkat çekilerek, Emniyet birimleri tarafından sürdürülen çalışmalara tüm kurum ve kuruluşlar olarak destek verilmesi gerektiğine değinildi.

  Yapılan açıklamada, Emniyet birimleri tarafından yoğun bir şekilde uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmalar yapıldığı ancak, en etkin yöntemin ailede başladığı belirtilerek, ailelere yönelik eğitimlerin verilmesinin önemi dile getirildi.

  Malatya Büyükşehir Belediyesi uyuşturucu madde bağımlılığı ve mücadele konularında vatandaşları bilgilendirmek ve uyarıda bulunmak amacıyla, Aile Danışma ve Destek Merkezi () tarafından, eğitim seminerleri düzenliyor.

  Açıklamada, Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından, ailelere yönelik sürdürülen seminer programları kapsamında özellikle Uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele ve bağımlılıktan korunma yolları konusunda eğitimler verildiği ifade edildi.

  Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, konuya vatandaşların daha fazla dikkatini çekmek amacıyla uyuşturucu kullanımının zararlarını anlatan farklı bilboard tasarımları ile vatandaşları bilinçlendirmeyi hedefliyor.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. BONZAİ dedi ki:

   yeter artık bu uyuşturucu gençleri öldürüyor devlet bu tip şeylere el atmalı, haberlere yansımayan neler oluyordur alalh bilir