Üst Geçitlere Asansör

Araç ve yaya güvenliği için ulaşım planlaması kapsamında çalışmalarını sürdüren Malatya Büyük Şehir Belediyesi, Kara yolları tarafından çevre yolu üzerinde yapılan yaya...

Üst Geçitlere Asansör

  Araç ve yaya güvenliği için ulaşım planlaması kapsamında çalışmalarını sürdüren Büyük Şehir Belediyesi, Kara yolları tarafından çevre yolu üzerinde yapılan yaya üst geçitlerine de özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın kullanımı için asansör yapıyor

  Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, insan yaşamını kolaylaştırıcı yatırım, hizmet ve uygulamalar gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, yaya üst geçitlerinin kullanımını da kolaylaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 91 Bin Dev Öğrenci İlkokulu arkasında yapılan yaya üst geçidindeki asansörler ile Sancaktar Mezarlığı önündeki üstgeçidin yürüyen merdiven ve asansörlerini aktif hale getirerek hizmete sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Karayolları tarafından yapılan yaya üst geçitlerine de asansör tertibatı kuruyor.

  Karayolları tarafından Belediye arkası, Yeni Devlet Hastanesi ve MAŞTİ önündeki yaya üst geçitlerinde, başta araç ve yaya güvenliği olmak üzere, özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlar için asansör tertibatı kuruluyor. Tamamlanma aşamasına getirilen asansör tertibatında kabinler tamamlanırken, asansörlerin cephe camlarının monte edilmesi işine devam ediliyor.

  Yakında hizmete girmesi planlanan asansör tertibatlarının haricinde, üstgeçitlerin zeminine kauçuk döşemelerin yapıldığı, yaya iniş alanlarına ise bazalt taş ile kaplamaların yapılarak, iniş ve çıkışların daha güvenli bir hale getirileceği bildirildi.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?