Twitter , Facebook’a Özendi, Fav gitti Like geldi

Twitter ile özleşen favori butonunu kaldırıp yerine beğen butonunu getiren twitter’a sosyal medya’da tepki yağdı.Twitter üzerinden #favorimigeriver etiketi gündemde ilk sırayı aldı....

Twitter , Facebook’a Özendi, Fav gitti Like geldi

  ile özleşen favori butonunu kaldırıp yerine beğen butonunu getiren ’a sosyal medya’da tepki yağdı. üzerinden # etiketi gündemde ilk sırayı aldı.twitterlikefav

   Twitter, sahip olduğu önemli bir özelliği daha tarihe gömüyor. Birçok kişi tarafınca sevilerek kullanılan ve Twitter ile özdeşleşen özelliklerden biri haline gelen Favori özelliği, yerini “Beğen” butonuna bıraktı.

  An itibariyle Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında, web sürümünde, TweetDeck platformunda, Vine’ın Android uygulamasında ve Vine’ın web sitesinde aktif edilen yeni “Beğen” butonu, kalp şeklinde bir ikon ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Vine’ın iOS sürümüne ve Twitter’ın Mac sürümüne ise önümüzdeki günlerde gelmiş olacak.

  Yapılan açıklamada “Favori” özelliğinin duygusal bir ifade için çok sert bir reaksiyon olduğu belirtilirken; yeni “Beğen” butonunun da evrensel bir sembol haline geldiği için daha iyi sonuçlar vereceğine vurgu yapılıyor. Ek olarak Periscope’taki kalp sembollerinin de bu kararlarında etkili olduğu ifade ediliyor.

  Hatırlarsanız Facebook da “Beğen” butonuna alternatif olarak “Facebook Reactions” adında olan yeni emojileri test etmeye başladığını duyurmuştu. Öyle görünüyor ki kullanıcıların sosyal medya üstünde verdikleri reaksiyonlar hem sosyal medya devleri, hem markalar hem de kullanıcılar açısından her geçen gün daha çok önem taşıyacak.

  Bu Değişimden Dolayı Twitter’da Fazlaca Mizah ve Tepki İçerikli Tweetler Ortaya Çıktı.

  Şimdi Dilerseniz Bu Değişim’e Twitter Kullanıcılarının Tepkisi Nasıl Olmuş Bir Bakalım :ttlike

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?