Türkler Olmasaydı Hepimiz Yok Olurduk

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ayn Al Arap Sözde Kobani İle Dayanışma Çadırını Ziyaret Etti. Ayn Al...

Türkler Olmasaydı Hepimiz Yok Olurduk

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Öznur Çalık, Sözde İle Dayanışma Çadırını Ziyaret Etti. Ayn Al Arap’tan ’ya Gelen Suriyeliler Hakkında Bilgiler Aldı.

  Türkler Olmasaydı Hepimiz Yok Olurduk. Allah Sizlerden Razı Olsun:
  Ayn Al Arap‘tan Malatya’ya Gelen Sabiha Avdo İsimli Kadın; “Türkler olmasaydı hepimiz yok olurduk. Allah sizlerden razı olsun” Dedi.

  Malatya Öznur Çalık; “Kobani’de zulüm gören, sıkıntı yaşayan bütün kardeşlerimizin başımızın üzerinde yerleri var. Türkiye Cumhuriyeti‘nin Kobanililer için gerekeni yaptığını ve bundan sonra da yapmaya devam edecek” İfadelerini Kullandı.

  ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Basın Mensuplarınada Açıklamalarda Bulundu; “Malatya’da Kobani’den gelen misafirlerimizi ziyaret ettik. Oluşturulan nda ’den geleni misafirlerimizle bir araya geldik. Malatya’da şu anda 10 bin kişilik konteynır kentimiz var. Burada Arap ve Türkmenlerimiz var. Kobani‘de zulüm gören, sıkıntı yaşayan bütün Kürt kardeşlerimizin de başımızın üzerinde yerleri var” Diyerek. “Kobani’den gelen Suriyeli kardeşlerimiz şehrin farklı yerlerinde oturuyorlar. Evlerimize yerleşmiş vaziyetteler. Ama biz gerekli görüşmeleri yapıp, daha sağlıklı mekanlar oluşturalım istiyoruz. Bununla ilgili buradaki Suriyeli kardeşlerimizle de görüştük. İnşallah Kobanili kardeşlerimizi de Malatya’da misafir olarak ağırlayacağız” Dedi.

  Malatya’da 2.500 Ayn Al Arap’lı Var:

  Milletvekili Çalık; “Kayıt altında 450 ailenin Malatya‘da olduğu biliniyor. Yaklaşık 2 bin 500 civarında misafirimiz var. Beydağı Konteynır Kent’te verdiğimiz hizmet gibi, bütün Kürt kardeşlerimize de hep beraber hem sağlık ve eğitim hizmeti hem de iaşe desteğini hükümet olarak verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” Şeklinde Konuştu.

  Malatya’da Kurulan Kobani Çadırını Ziyarek Eden, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a Malatya Vali Yardımcısı Latif Memiş, AKP Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu da Eşlik Etti.

  Haber: / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?