Türkiye’de Kadın Olmak

Battalgazi Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Türkiye’de Kadın Olmak” adlı sergi açıldı. Sergide, Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen Özgecan...

Türkiye’de Kadın Olmak

  Belediyesi tarafından 8 Mart dolayısıyla “Türkiye’de Kadın Olmak” adlı açıldı.

  Sergide, Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen Özgecan Aslan ve kadına şiddetin izleri yer aldı.

  Sergi öncesi, Kongre ve Kültür Merkezi önünde, Battalgazi Belediyesi Mehter Takımı bir konser verdi. Konser, Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı , Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürü Murat Gülmüş ve serginin açılışına katılanlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

  Malatya ve Battalgazi Mehtersiz Olmaz:
  Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Konuşmasında, Mehter Takımı’nın kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti, “Malatya ve Battalgazi mehtersiz olmaz” diyen başkan Gürkan daha sonra sergi açılışını gerçekleştirdi.

  Türkiye’de Kadın Olmak:
  Battalgazi Belediyesi tarafından dolayısıyla “Türkiye’de Kadın Olmak” adlı serginin açılışı yapıldı. Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tarafından hazırlanan serginin önemine dikkat çekerek, serginin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti ve kadına şiddete dikkat çekerek, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını ifade etti.

  Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu’da, Battalgazi Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla önemli etkinliklere imza attığını belirterek, kadına şiddete karşı olduklarını ifade etti.

  Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı yapılarak, sergi açılışa katılanlar tarafından gezildi.

  Sergide, Mersin’in Tarsus ilçesinde katledilen Özgecan Aslan ve kadına şiddetin izleri, sergiyi gezenlerin dikkatlerinden kaçmadı. Sergi sonrası Malatya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından kadına şiddete karşı erkeklere beyaz atkı hediye edildi. Etkinliğe, Malatya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Dr. Selma Felek de katıldı.

  Haber: / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?