Türkiye’de En Çok Turist Çeken Yerler

Türkiye, dünya tarafından ilgi gören, doğa güzellikleriyle ve tarihi yapıtlarıyla ön plana çıkan bir ülkedir. Ülkemize birçok turist yaz tatili için gelse...

Türkiye’de En Çok Turist Çeken Yerler

  turizmsaatiTürkiye, dünya tarafından ilgi gören, doğa güzellikleriyle ve tarihi yapıtlarıyla ön plana çıkan bir ülkedir. Ülkemize birçok turist yaz tatili için gelse de tarihi ve doğa güzelliklerini görmeye gelenlerin sayısı da bir hayli fazla. Turizm katkılarının yanı sıra öğrenme ve kültüre de faydaları bulunuyor. Peki Türkiye’de turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerler nereler?

  1. Kapadokya

  Dünyanın her milleti tarafından bilinen Kapadokya, özellikle balonların muhteşem görüntüsüyle büyülüyor. Bu tarihi ve doğa güzelliğini her yıl binlerce turisti ağırlar. Balon turu yapmak için gelen yabancı turistler çevredeki diğer tarihi yerlerde de bolca vakit geçirmektedir.

  1. Pamukkale Travertenleri

  Pamukkale travertenlerinin masmavi görüntüsü de yabancıların ilgisini çeken harika bir yer. Kaynağından ve doğallığından oluşan bu görüntüyü görmek ve suda vakit geçirmek isteyen turistlerin sayısı bir hayli fazla. Sadece yabancı turistler değil, yerli turistler tarafından da oldukça ilgi görmektedir.

  1. Efes, İzmir

  Dünya tarihine ışık tutan, en büyük antik kentlerden biri olan Efes Antik Kenti de sıkça ziyaret edilen yerlerden. Arkeolojik çalışmalar ve turistik geziler için tercih ediliyor. Antik kentte bulunan kütüphanenin muhteşem yapısı büyülüyor.

  1. Ayasofya

  İstanbul denildiği zaman akla ilk gelen, muhteşem mimarisiyle ön plana çıkan Ayasofya belki de en çok ziyaret edilen tarihi yapıt. Günümüzde müze olarak kapılarını ziyaretçilere açan Ayasofya tarihin en derinliklerine kadar ışık tutmaktadır.

  1. Sümela Manastırı

  Rumlar tarafından yapılan, eskiden manastır ve kilise olarak kullanılan Sümela Manastırı Trabzon’da bulunmaktadır. Muhteşem bir görüntüye sahip olan bu manastır Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tarihi yapıtlarından biri. Trabzon’a giden turistlerin doğal yaylaları ve ormanlarını da gezdiğini dile getirmekte fayda var.

  Güncel turizm haberlerini http://www.turizmsaati.com/gundem/ adresinden takip edebilirsiniz.

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?