Turgut Özal Davasında Levent Ersöz Beraat Etti

8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal’ın Ölümüyle İlgili Davada Azmettiren Olarak Yargılanan Emekli Asker Tuğgeneral Levent Ersöz Beraat Etti. Ankara 4. Ağır Ceza...

Turgut Özal Davasında Levent Ersöz Beraat Etti

  8. Cumhurbaşkanı Merhum ’ın Ölümüyle İlgili Davada Azmettiren Olarak Yargılanan Emekli Asker Tuğgeneral . 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Beraat Kararı Vermesinin Ardından Ersöz Bazı Açıklamalarda Bulundu.

  Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi Tarafından Yürütülen Davada 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal‘ın Öldürülmesine Azmettirmek Suçlamasıyla Yargılanan Emekli Asker Tuğgeneral Beraat Etti, Verilen Beraat Kararının Ardından Adliye Çıkışında Açıklama Yapan Ersöz Dava Dosyasında Somut Delillerin Olmadığını ve Davanın Gizli Tanıklar Üzerinden Yürütüldüğünü Belirtti.

  Amaç ’yı İtibarsızlaştırmak
  Levent Ersöz Yaptığı Açıklamada; “Dosyalarda hiçbir şekilde kesin, somut deliller yoktur. Maksat bizler üzerinden TSK’yı itibarsızlaştırmak ve etkinliğini kırarak yaşadığımız coğrafya ve Orta Doğu bölgesindeki TSK’nın gücünü kırmak suretiyle de başlangıçta tüm emperyalist güçlerin bu bölgede yapmak istedikleri planlara hizmet etmek maksadını gütmüştür.” Dedi.

  Türk Halkı Bundan Sonra Bunları Görecektir
  Ersöz Açıklamasının Devamında İse; “Hep hukuk tarihinde yaşanan örneklerden bir takım şeyler söylenir. Bunlardan bir tanesi ‘Berlin’de hakimler var’ sözüdür. Ama bugün burada gördük ki; bizim uzun zamandır özlediğimiz bağımsız ve tarafsız Türk yargısının Ankara’da bulunduğuna ilişkin bir karar çıktı. Demek ki Ankara’da da orada bulunan hakimler mevcutmuş. Onlar da bütün bunları değerlendirdiler ve sonuçta bizleri beraat kararı vermek suretiyle bizler üzerinden TSK’ya yönelik kurulan kumpasların da, gizli tanık müessesinin de ne kadar tehlikeli boyutlara ulaşacağını gören, kendilerini mahkeme önünde bulan, kendilerini temize çıkardıktan sonra da yasalar yapan veya yasalar değiştiren zümreler için, mekanizması için, cemaat mekanizması için gerçekten tam bir ağır darbe olmuştur. Onların hezeyanlarına verilmiş olan açık ve net bir cevaptır. Türk halkı bundan sonra bunları görecektir.” İfadelerini Kullandı.

  TSK’dan Kim Özür Dileyecek
  Tuğgeneral Levent Ersöz; “Tarihi bir karar verilmiştir. TSK’dan kim özür dileyecektir.” Dedi.

  Duruşma Sonrası Beraat Eden Ersöz’ün Avukatı da Yaptığı Açıklamada; “Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında olayı analiz etmiş, gizli tanıkların beyanlarına itibar edilmemesi gerektiğini, bu beyanların Genelkurmay Başkanlığı Jandarma Genel Komutanlığı yazılarıyla geçersiz kılındığı, ancak Cumhurbaşkanının ölümünde karanlık noktalar olduğu için kamuoyunun ve ilgili idari adli makamların tereddüt taşıdığı belirtilerek esas hakkındaki mütalaa oluşturulmuş ve nihai olarak beraat talebinde bulunulmuştur. Mahkemede bu beraat talebine uyarak müvekkilimin atılı suçtan beraatine karar vermiştir.” Dedi

  Haber: / / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?