Trambüs Bakım İstasyonu Kendi Elektriğini Üretecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Trambüs Bakım İstasyonu inşaatı yoğun bir şekilde sürdürülürken, çatı üzerine kurulacak olan sistemle, güneşten elektrik üretilecek. Elde edilecek...

Trambüs Bakım İstasyonu Kendi Elektriğini Üretecek

  Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, inşaatı yoğun bir şekilde sürdürülürken, çatı üzerine kurulacak olan sistemle, güneşten elektrik üretilecek. Elde edilecek elektrikle, bakım istasyonun elektrik ihtiyacı karşılanırken, artan elektrik hattına verilecek

  Trambüs Bakım İstasyonu Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
  Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Trambüs hattı ile ilgili sürdürülen çalışmaların yanı sıra Trambüslerin bakımı için de MAŞTİ arkasında Trambüs Bakım İstasyonu inşa ediliyor.

  İstasyon Elektriğini Güneşten Alacak
  Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, yaklaşık 3000 metrekare kapalı alana sahip olan Bakım İstasyonu’nun çatısı üzerine de güneş enerji santrali kurulacak.

  Şu ana kadar temel ve su basmanı ile elektrik topraklama hatları tamamlanan Bakım İstasyonu’nun çelik bloklarının montajına devam ediliyor. Bakım istasyonu inşaatı tamamlandıktan sonra ise istasyonun çatısına güneş enerji santrali kurulacak. 850 bin liraya ihalesi yapılan güneş enerji santralinin imalatına ise önümüzdeki günlerde başlanacak.

  Yıllık 451.000 KW Elektrik Üretecek
  345 kw gücündeki güneş enerji santralinden yıllık 451.000 kw/h elektrik üretilmesi planlanıyor. Üretilecek elektrik, bakım istasyonunun ihtiyacını karşıladığı gibi artan kısmı da na verilecek.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?