Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası fiyatları;  trafiğe çıkacak olan her aracın güvence altına alınması için güvenli bir şirket tarafından belirli evraklar ve prosedürler yerine getirilerek...

Trafik Sigortası Fiyatları

  Trafik sigortası fiyatları;  trafiğe çıkacak olan her aracın güvence altına alınması için güvenli bir şirket tarafından belirli evraklar ve prosedürler yerine getirilerek yaptırdığı işlemlere trafik sigortası işlemleri denir. Bugün Türkiye’de kara yollarının belirlediği kanunlar çerçevesinde ve kanunların 2918. maddesi ile trafik sigortası yaptırmak hukuki bir sorumluluk yani zorunlu olan bir sigorta şeklidir.

  Kara yolları motorlu araçlar için zorunlu mali sorumluluk sigortası Trafik sigortası fiyatları, trafik sigortası herhangi bir kaza anında karşı tarafın aracına ya da yanında bulunan üçüne şahıslara karşı meydana gelen hasarlar güvence altına alır. Bu sigorta kapsamı içerisinde işlemi yapan sigortacı poliçede tamamlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında bir kimsenin kaza olması durumunda kişinin hasar görmesi ya da ölümüne sebebiyet vermiş olması dahilinde karayollarının 2918. sayılı Kanunu ile kişiye düsen hukuki sorumluk, sigorta şirketi tarafından temin edilir. Kısaca meydana gelen kazada zararı önlemek ya da en aza indirmek amacıyla sigortalı aracın sahibinin masraflarını sigortacı tarafından karşılanır.

  Sigorta şirketlerinin teminat limitleri Türkiye’de Hazine Müsteşarlığının belirtilen hesaplamasını ve Trafik sigortası Fiyatları konusunu kendi koşullarına göre yapar. Bu sebep ile sigorta şirketlerinin pahalı ya da ucuz olması söz konusu değildir. Çünkü; yapılan sigorta işlemi aracın markasına ya da modeline göre ve daha birçok etkiye göre değişiklik gösterir. Fakat fiyat kişinin ödeme koşullarına göre değişiklik gösterir.

  Emniyet Genel Müdürlüğü en gelişmiş teknolojileri ve kurduğu altyapı ile artık belirlenen sistemler ile aracınızın trafik sigortasının yapılıp yapılmadığını görebiliyor. Bu sebep ile Zorunlu trafik sigortası yaptırmadı iseniz mutlaka hemen yaptırıp trafik poliçenizi hayata geçirin. Artık trafik poliçelerinde pul zorunluluğu da bulunmamaktadır. Bu işlemi sadece internet aracılıyla kolayca yapabilirsiniz.

  Trafik sigortası fiyatları sizin aracınıza en uygun olanı görmek için çeşitli sitelerin ve sigorta şirketlerinin teklif forumlarını gerekli sekil de doldurarak fiyat alabilirsiniz. Bu forumlarda adınız, soyadınız, T.C. kimlik numaranız, aracın plakası, il, ilçe, cep numaranızı, e posta adresinizi, araç grubunuzu, ruhsat sahibinin kim olduğunu dolduracak size uygun fiyatları alabilirsiniz.

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?