TRAFİK KURALLARINA UYMAYAN UYANIKLAR ŞİMDİ YANDI!

Ülkemizde iyice artan trafik kazaları yüzünden gün geçtikçe daha fazla can yanıyor. Trafik canavarlarının 2015 yılının ilk 5 ayında aldığı can sayısı...

TRAFİK KURALLARINA UYMAYAN UYANIKLAR ŞİMDİ YANDI!

  Ülkemizde iyice artan trafik kazaları yüzünden gün geçtikçe daha fazla can yanıyor. Trafik canavarlarının 2015 yılının ilk 5 ayında aldığı can sayısı 876*  kişi, yaralı sayısı ise 88.833 kişi.

  Özellikle bayram öncesi ve sonrasında yollardaki inanılmaz yoğunluğun, uykusuz ve dikkatsiz sürücülerin, trafik canavarlarının yüzünden bu sayılar katlanarak artmakta.

  Emniyet genel müdürlüğü bu sebeple artık vatandaşlardan da yardım bekliyor. Gördüğünüz trafik canavarlarını ve uyanıklarını fotoğrafını çekerek Emniyet Genel Müdürlüğü’nün oluşturduğu şikayet ihbar hattına gönderdiğinizde bu sürücüler ceza alacak. Bu sayede polisin olmadığı yerde istediği gibi at koşturabileceğini düşünen uyanıklar da belki biraz akıllarını başlarına alırlar ve birbirimizin hayatına daha saygılı ve özverili olmamız gerektiğinin farkına varırlar.

  ihbar

   

  Sizlerde etrafınızda gördüğünüz trafikte tehlikeli hareket yapan, emniyet şeridini gereksiz kullanan, yaya geçitlerine yada kaldırımlara park eden araçları fotoğraflarını çekerek EGM sayfasına bildirebilirsiniz. Şikayetleriniz için kullanacağınız adres ise :

  http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

  10985349_802529329795284_1677589650275036913_n

   

  Açıklama: * işareti “EGM Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı 2015 verilerine göre”

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?