Tepki Yürüyüşlerinde HDP’nin Bulunduğu İş Hanının Çatısı Yakıldı

Türkiye’de artan terör olayları ve yaşanan şehit olaylarına karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da tepki yürüyüşleri düzenlendi. Gerçekleştirilen yürüyüşlerde Halep Caddesinde...

Tepki Yürüyüşlerinde HDP’nin Bulunduğu İş Hanının Çatısı Yakıldı

  Türkiye’de artan terör olayları ve yaşanan şehit olaylarına karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da tepki yürüyüşleri düzenlendi. Gerçekleştirilen yürüyüşlerde Halep Caddesinde HDP ninde bulunduğu iş merkezinin çatısı yakıldı.

  Türkiye’de artan terör olaylarının ve teröristlerin şehit etmiş olduğu polis ve askerlerimize destek ve PKK terör örgütüne karşı tepki için yapılan yürüyüşler tüm Türkiye çapında gerçekleşti. Gerçekleşen yürüyüşlerde doğu plakalı araçların taşlanması ve HDP, DBP gibi partilerin şubelerinin bulunduğu binalar yakıldı. Diğer illerde olduğu gibi Malatya’da da tepki yürüyüşleri gerçekleştirildi. Gerçekleşen yürüyüşlerde halk yaşanan olaylara karşı tepkilerini gösterdi.

  Ülkede artan terör olaylarına karşı tepki göstermek için tüm Türkiye’de düzenlenen yürüyüşler gibi Malatya halkı da HDP ve DBP nin içinde bulunduğu binaya yürümek istedi. Yaşanacak gerginliklere karşı çevik kuvvet ve diğer güvenlik ekipleri sokak giriş ve çıkışlarında güvenlik önlemleri alırken TOMA’larla caddeye yaya giriş çıkışları kapatıldı.

  Yürüyüş sırasında HDP’nin bulunduğu iş hanının yanında bulunan binanın çatısına çıkan ismi belirlenemeyen bir kişi binanın çatısını ateşe verdi. Çıkan yangına ilk olarak olay yerinde bulunan TOMA’lar müdahale ederken olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın büyümeden söndürüldü.

  Yaşanan ufak çaplı yangının söndürülmesinden sonra polisler çevrede bulunan grupları dağıtırken Türk bayrağı asılı araçlar gün boyu terörü lanetlemek için kent merkezinde konvoylar yaptı. Yaşanan olayların tekrar yaşanmaması için güvenlik ekipleri HDP binasının bulunduğu Halep Caddesinde üst düzey güvenlik önlemleri alırken gün boyu protestolar devam etti.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?