Teog Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Teog Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler, 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan sınav oturumlar halinde başlayacak,Orta okul son sınıf öğrencilerinin gireceği sınavın 2.kısım sınavları...

Teog Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

  Sınavı Öncesi Bilinmesi Gerekenler, 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan sınav oturumlar halinde başlayacak,Orta okul son sınıf öğrencilerinin gireceği sınavın 2.kısım sınavları saat:

  09:00 Türkçe Sınavı , 10:10 Matemetik Sınavı , 11:20 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınavı 27Nisan 2015 Cumartesi

  09:00 Fen ve Teknoloji Dersi Sınavı , 10:10 İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük , 11:20 Yabancı Dil Sınavı 28 Nisan 2015 Pazar

  Toplamda her bir sınav süresi için 20 Soru 40 Dakika olarak süre verilmektedir.

  Sınav Sorularını Yanıtları Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sınav sonrası videolu anlatım ve cevap anahtarı şeklinde yayınlanacak. www.eba.gov.tr adresinden bulabilirsiniz.

  Sınav sonrası tercih sayısı 25 okul olarak değiştirildi, okulların kontejanlarının belirlenmesinin ardından hızlı bir şekilde yerleştirme işlemi olacak.

  TEOG’da ağırlıklı olarak matematik ve geometri derslerinde standart sapmanın yüksek olacağı tahmin ediliyor, Özellikle sınav günü Velilere büyük işler düşüyor.

  • Sınav akşamı çocuklarınızı normal saatlerinde yatırın ne erken ne geç,
  • Sınav sabahı çocuğunuza güzel bir kahvaltı yaptırın, tavsiyemiz karbonhidrat ağırlıklı olsun
  • Çocuklara sınav öncesi verilen şeker ani hiperglisemi’ye sebeb olup dikkat dağınıklığı ve aşırı susamaya sebeb olabilir,
  • Sınav sabahı çoçuklara diüretik (idrar söktürücü) özelliği bulunan yeşil çay, siyah çay vs vermeyin.
  • TEOG sınavına çocuklarınızı eşortman ile götürmeniz tevsiye edilir, hem daha rahat hareket ederler hemde kıyafetleri ile uğraşmak zorunda kalmazlar.
  • Çocuklarınıza eski usul bir kol saati veriniz, sınav heyecanı ile sorulara uzun vakit ayırmasınlar.
  • Çocuğun sınava gireceği okulu daha önceden gidin görün, ve sınav başlamadan ortalama 20 dakika önce okulda olun.

  Diğer uyarımız ise TEOG hayatın sonu demek değildir, daha yaşları 13-15 yaş arasında olan çocukları psikolojik travmalara sokmayın, HAYAT BİR SINAV OLSA BİLE BUNUN ADI TEOG DEĞİL…

  Sınava girecek tüm öğrencilerimize SONDAKİKA44.COM olarak başarılar diliyoruz.Özellikle MALATYA halkından sınav günlerinde korna vs gibi çevre kirliliği yapmamaları ve bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeyenleri 155’e bildirmeleri.

   

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?