Temsili Askerlik Uygulaması Altay Kışlasında Yapıldı

Genel Kurmay Başkanlığının başlatmış olduğu engelli gençlerimizin bir günlük de olsa askerlik görevini yerine getirmesi ile ilgili proje kapsamında Malatya’da 2. Ordu...

Temsili Askerlik Uygulaması Altay Kışlasında Yapıldı

  Başkanlığının başlatmış olduğu engelli gençlerimizin bir günlük de olsa askerlik görevini yerine getirmesi ile ilgili proje kapsamında Malatya’da 2. Ordu Komutanlığına bağlı nda 24 engelli gencimiz temsili askerliklerini yaptı.

  Sivas yolu üzerindeki Altay kışlasında gerçekleştirilen temsili askerlik uygulaması sabahın erken saatlerinde 24 zihinsel ve bedensel engelli gencin refakatçi askerler eşliğinde üniformalarını giymeleri ile başladı. Üniformalarını giyen gençler ailelerinin de katıldığı törende selam verme, esas duruş, silah tanıma ile tören yürüyüşü eğitimlerini aldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasına geçildi. 24 temsili askerin yemin töreni gerçekleştirildi.

  2. Ordu Harekat Kurmay Başkanı Tuğgeneral Metin Alpcan yemin töreninden sonra yaptığı konuşmada 24 engelli gencimizin de her Türk genci gibi askerlik vazifelerinin bir günlükte olsa yerine getirdiklerini belirtti. Alpcan vatan ve bayrak sevgisi ile dolu 24 engelli gencimizin eğitimlerini tamamlayarak yeminlerini ettiğini ve ailelerinin evlatları ile gurur duyduğunu belirtti.

  Temsili askerlik uygulamasına 2. Ordu Harekat Kurmay Yar Başkanı Tuğgeneral Metin Alpcan, Altay Kışlası Komutanı Kurmay Albay Rıdvan Yücel Yıldız, çok sayıda asker ve engelli gençlerin aileleri katıldı.

  Bir günlük askerlik 24 engelli askerin refakatçi askerler eşliğinde tören yürüyüşünü gerçekleştirmesi ve ardından askerlik künyeleri ile terhis belgelerinin gençlere takdim edilmesi ile sona erdi.

  Törenden sonra alanda kurulan askeri eşyalar ile ilgili sergi gezildi. Aileler ve engelli askerlere yer alan malzemelerin tanıtılmasından sonra hep beraber öğle yemeği yenmesinin ardından tören sonlandı.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?