Tarihi Konakta Hasar

Tarihi Konakta Hasar İsmetiye mahallesinin tarihi yapılarından olan Karakaş konağında 13 Nisan Pazartesi günü gün ortasında yangın çıktı. Çıkan yangında konak hasar gördü....

Tarihi Konakta Hasar

  Tarihi ta Hasar

  İsmetiye mahallesinin tarihi yapılarından olan konağında 13 Nisan Pazartesi günü gün ortasında yangın çıktı. Çıkan yangında konak hasar gördü. Yangının çıkış sebebinin bilinmemesiyle yandın konağın ikinci katında başladı. Öğle saatlerindeki yangının söndürülmesinin ardından akşam üzeri tekrar yandın çıktı. Çıkan yangını ekiplerinin söndürmesinin ardından hasar tespit çalışmaları ve olayın çıkış kaynağı araştırılmaya başlandı.

  110 yıllık bir tarihe sahip olan Karakaş konağı ismini sahibi olan Karakaş ailesinden almıştır. 2003 yılında yapılan restorasyon çalışmasında 530 bin TL harcama yapılmış ve bunun ardından belli aralıklarla bakım ve onarımına ödenek harcanmıştı.

  Karakaş konağındaki yangının çıkış sebebi araştırılırken vatandaşlar yangını gençlerin çıkarmış olabileceğini belirtiyor. Konağın duvarlarına takılı olan güvenlik kameralarının çalışmıyor durumda olması da yangının kaynağının tespitini zorlaştırıyor.

   

  Haber: / / / / / / / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ