Tanıtım Yazıları Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!!!

Tanıtım yazıları Google firmasının yaptığı penguen ve panda güncellemeleri ile daha ön plana çıkmaya başladı.Google tanıtım yazısına neden önem verir? Tanıtım yazısı...

Tanıtım Yazıları Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!!!

  Tanıtım yazıları Google firmasının yaptığı penguen ve panda güncellemeleri ile daha ön plana çıkmaya başladı.Google tanıtım yazısına neden önem verir? yazarken kaç kelime tercih edilmeli ? Hangi siteler tanıtım yazısı verilmelidir?

  tanitim-yazisi

  Tanıtım yazısı neden önemlidir ?

  Arama motorları Google başta olmak üzere sıralamalarda 200’den farklı etkene önem vermektedir.Bir çok firma tanıtım yazısını yanlış kullandığı için google gözünde cezalandırılmaktadır.Google kullanıcılara en kaliteli içeriği verdiği sürece insanlar tarafından en çok tercih edilen arama motoru olacaktır.

  Tanıtım yazıları sizlere doğal backlink kazandıracak en önemli unsurdur.Google bir yazının site içeriği ile bağdaşmadığını fark ettiği zaman yayınlayan sitenin SEO puanını gözle görünür şekilde kırmaktadır.

  Tanıtım yazıları kaç kelimeden oluşmalıdır?

  Webmasterlar arasında hala bu konuda bir fikir birliği olmamasına rağmen yabancı SEO otoriterleri bir yazının insanların okuyabileceği uzunlukta olmasını önermektedir.Peki kaç kelime olmalıdır ?

  Ödev veya tezler üzerine yazılan bir yazı uzun olabilir ve olmalıdır da bilimsel tezleri 200 kelime ile kimse ne yazabilir ne okuyabilir ancak bir oyun tanıtımı yapılacak ise mümkün olduğu kadar kısa ve sade anlatılması gerekmektedir.Tanıtım yazılarında yapılan en büyük hata <p> paragraf etiketinin yanlış kullanılmasına bağlı index sorunudur.

  Arama motorlarının botları sitenizi kelimelere göre değil kullandığınız ALT etiketlere göre arşivleyip dizine kaydetmektedir.Diğer husus ise Google ” Bunu mu demek istediniz? ” furyası ile beraber çıkardığı doğru kelimeyi kullanma konusu olmuştur.sondakika44-tanitim

  Tanıtım yazıları hangi sitelere verilmelidir?

  Google nazarında otorite olmuş yada otorite adayı siteler tercih edilmelidir öncelikle domain otorite puanı MOZ’a göre 30 ve üstü olan siteler sağlıklı siteler demek yanlış olmaz.Tanıtım yazısı alacağınız sitenin spam site olmamasına dikkat edilmelidir.Tanıtım yazısı alacağınız site en az 2 ana kelimede sıralamada ise o site google gözünde kaliteli bir sitedir.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?