Suçu Saz Çalmakmış Öğrendiğim Kadar ” AHMET KAYA “

Malatyalı hemşehrimiz Ahmet Kaya’nın 58.Doğum gününde sevenleri sosyal medya üzerinden AHMET KAYA’yı unutmadılar.Ülkemizin yetiştirdiği gerçek sanatçılardan olan Ahmet KAYA, 28 Ekim 1957...

Suçu Saz Çalmakmış Öğrendiğim Kadar ” AHMET KAYA “

  Malatyalı hemşehrimiz ’nın 58.Doğum gününde sevenleri sosyal medya üzerinden ’yı unutmadılar.Ülkemizin yetiştirdiği gerçek sanatçılardan olan , 28 Ekim 1957 yılında Malatya’da doğdu. aslında Türkiye’nin ruh bulmuş boyutu idi.’nın anne tarafı Türk, baba tarafı Kürt’dü.Baba tarafı SÜNNİ, anne tarafı ALEVİ’di.

  ahmet-kaya-58yasinda-malatyaBu yüzden Ahmet KAYA, Türkiye’yi iyi anladı ancak o dönemde Türkiye Ahmet Kaya’yı anlamadı.Ahmet Kaya’yı dile getirdiklerinden dolayı o dönemin hükümeti vatan haini ilan edince Ahmet KAYA , fransaya gitmek zorunda kaldı.Günümüz de ise tüm siyasi partiler Ahmet KAYA’nın 90’lı yıllarda dediklerini şuan mecliste söyleyip, bu ülkede BARIŞ olmalı diyor.

  Ahmet Kaya bir röportajında:Bu ülke bölünse ben nereye gideceğim, bir tarafım Türk diğer tarafım Kürt, bir tarafım Alevi bir tarafım Sünni, beni demi bölüp götürecekler.Bu topraklarda yaşayan insanlar birbirlerine can ve kan bağı ile bağlıdır.

  Malatya’ dan çıktım yola, yollar yanıyor

   

  ahmat-kaya-malatya

  Herkes ölür kimi toprağa kimi yüreğe gömülür…

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?