SON DAKİKA , Barış mitinge bombalı saldırı: 80 ÖLÜ 200’den fazla Yaralı var

Sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin organize ettiği barış miting kana bulandı.13:00 itibari ile elimize ulaşan gayri resmi rakamlara göre 80 ölü ve...

SON DAKİKA , Barış mitinge bombalı saldırı: 80 ÖLÜ 200’den fazla Yaralı var

  Sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin organize ettiği barış miting kana bulandı.13:00 itibari ile elimize ulaşan gayri resmi rakamlara göre 80 ölü ve 200’den fazla yaralı var bir çok yaralının hayati tehlikesi mevcut.Ankara barosundan bir avukat 80’den fazla vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi.etha-20151010-ank-patlama-06_display

  KESK, DİSK, TMMOB, TTB’nin düzenlediği “Barış Mitingi”ne katılmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafından bayrakları pankartları ve barış talepleriyle Ankara Tren Garında biraraya gelen kitleye yönelik bombalı saldırı gerçekleşti.

  AKP’nin başlattığı savaşa karşı KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin düzenlediği “Barış Mitingi” öncesi henüz nedeni bilinmeyen iki büyük patlama meydana geldi. Patlamalar, kitlenin miting öncesi gerçekleştirilecek yürüyüş için toplandığı Tren Garı’nın karşısında bulunan üst geçitte yaşandı. Kitlenin içinde meydana gelen patlamada çok sayıda yaralı ile birlikte hayatını kaybetti.

  Bölgede bulunan yaralılara dışarıdan herhangi bir müdahale yapılmazken, yaralılara ve ölülere kitlenin içinde bulunan doktorlar ve vatandaşlar ilk müdahalede bulundu.

  Bu arada yaralıların bulunduğu bölgede yaralı ve hayatını kaybedenlerin bedenlerini çıkarmaya çalışan gruplara da polis gaz bombalarıyla müdahale etti.

  Patlama alanında bulınan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, patlaamaya dair “Kortejler toplanırken 2 büyük patlama oldu. Müthiş bir coşku var burada. Ama görüyoruz ki buna tahammül edemeyenler engellemeye çalışıyor. Ses bombası olduğu söylendi ama yaralılarımız var. Doğrudan polis tarafından yapılan bir saldırı bu çok açık” dedi..

  KESK, DİSK, TMMOB, TTB tarafından düzenlenen, HDP, CHP, Haziran Hareketi, HDP bileşenleri, kadın kurumları ve gençlik kurumlarının katıldığı mitinge Türkiye’nin dört bir tarafından katılımcılar dahil olmuştu. Pankart ve bayraklarda ortak barış talebi vardı.

  CHP Milletvekili Musa Çam olay yerinde çok sayıda demir bilye var dedi:

  musa-cam

  Kaynak:Etha, Reuters

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?