Sömürgeye Karşı Susmuyor İsyan Ediyoruz

25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Malatya Demokratik Kadın Platformu Tarafından Organize Edilen Bir Eylemle Gerçekleştirildi. Kadına Şiddete Karşı Olan...

Sömürgeye Karşı Susmuyor İsyan Ediyoruz

  Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Tarafından Organize Edilen Bir Eylemle Gerçekleştirildi. Kadına Şiddete Karşı Olan Platform Sömürgeye Karşı Susmuyor, İsyan Ediyoruz. Açıklamalarında Bulundu.

  Malatya Demokratik Tarafından Organize Edilen ve Emeksiz Kavşağında Başlayan Yürüyüşe () Sözde ‘den Gelen Kadınlarda Eşlik Etti. Ellerinde Pankart ve Meşale Taşıyan Kadınlar PTT Merkez Binası Önüne Kadar Gelerek Burada Bir Basın Açıklamasında Bulundular.

  Basın Açıklaması Kürtçe ve Türkçe Olarak Yapıldı.
  Sözde Kobani Olarak Bilinen Ayn Al Arap’tan Gelen Kadınlarında Yürüyüşe Katılmasından Dolayı Basın Açıklaması Kürtçe ve Türkçe Olarak Yapıldı.

  Şiddetle Mücadele Günü
  Malatya Demokratik Kadın Platformu Adına Basın Açıklaması Yapan Eğitim-Sen Malatya Şubesi Kadın Sekreteri , “Erkek egemen sistem her gün kadını daha fazla eve hapsetmeye çalışırken; biz kadınlar 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü‘nde her yerde alanlara çıkıp; bizi duymak, görmek ve anlamak istemeyenlere fıtratımızla cevap veriyoruz” Dedi.

  Sömürüye Karşı Susmuyor, İsyan Ediyoruz.
  Eğitim-Sen Malatya Şubesi Kadın Sekreteri Canan İşlek Açıklamasının Devamında İse Şunları Söyledi, “Bedenlerimizi, emeğimizi, kimliğimizi ve hayatımızı kimsenin hizmetine sunmuyoruz. Her türlü şiddete, baskıya ve sömürüye karşı susmuyor, isyan ediyoruz.

  Her gün 3 kadının öldürüldüğü, onlarca’sının tacize, tecavüze ve şiddete uğradığı bu sistemde; sadece nefes almak için bile mücadele etmek zorundayız. Kadın olarak kendi kimliğimizle yaşamak bu kadar zorken; sadece kendi çıkarlarımızı değil, bütün kadınların ortak isyanını büyütmeye uğraşıyoruz.

  Biz kadınlar olarak; 25 Kasım‘ları sadece duyarlılık ve farkındalık oluşturma günü olarak görmüyoruz. Her gün farklı alanlarda devam eden haykırışımızın birleşip daha güçlü ve yaygın şekilde gösterilmesi olarak değerlendiriyoruz” İfadelerini Kullandı.

  Haber: / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. zeynep dedi ki:

   pkk terör örgütünün, şiddetine mağruz kalmış kadınlar ne olacak? açtığınız pankatta işidi hedef göstermişsiniz sadece ama bilmelisinizki pkk’da çok kadının gözünü yaşlı bıraktı. ama sizin tabanınıza zıt olmadığı için pkk yı yazmamışsınız. Kadına şiddet gününü siyasetinize alet edip bu gün üzerinden kara propaganda yapıyorsunuz. Bende bir kadınım ancak bu günü sadece gerçek anlamda şiddete maruz kalan kadınlar için kutlarım sizin gibi propagandacıların maşası olmam.