Sivas’ta Polis Otobüsü Kaza Yaptı 3 Şehit 33 Yaralı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane Gezisinde Görevli Olan Malatya Çevik Kuvvet Polislerini Taşıyan Otobüs Sivas’ın İmranlı İlçesi, Kızıldağ Mevkiinde KAza Yaptı. Edinilen...

Sivas’ta Polis Otobüsü Kaza Yaptı 3 Şehit 33 Yaralı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane Gezisinde Görevli Olan Malatya Çevik Kuvvet Polislerini Taşıyan Otobüs Sivas’ın İmranlı İlçesi, Kızıldağ Mevkiinde KAza Yaptı.

  Edinilen Bilgilere Göre; Mehmet Oluk Yönetimindeki 44 PP 260 Plakalı Otobüs Gece Saat 01.30 Sularında Yolun Islak ve Kaygan Olması Nedeniyle, Malatya Çevik Kuvvet Polislerini Taşıyan Otobüsün Yoldan Çıkıp Devrilmesi Nedeniyle Meydana Gelen Kazada, 3 Polis Şehit Oldu 33 Polis’de Yaralandı.

  3 Polis Memuru’nun Şehit Olduğu Otobüs Kazasında; , ve Şehit Oldu. Şehit Polislerin Cenazeleri, Otopsi İçin Sivas Devlet Hastanesine Kaldırıldı.

  Yapılan İlk Açıklamalarda; Kazada Yaralanan Polislerin Olay Yerine Gelen Çok Sayıda Ambulansla Çevre Hastanelere Nakledildiği ve Tedavi Altına Alındığı, 10’dan Fazla Polis Memurunun Durumunun Ciddi Olduğunu ve Şehit Sayısının Artabileceği Belirtildi.

  Yaralı Polislerin: Arif Ataş, Ferhat Murat Temurtaş, Ömür Çoban, Ali İhsan Özgün, Sinan Çetin, Turan Evin, Bilal Gündoğdu, Mehmet Özdin, Kerim Çubuk, Osman Kuçur, Osman Deniz, Habib Erdem, Murat Güneş, Hakan Menteş, Mehmet Gürler, Serdar Zeybal, Muammer Kılıç, Ahmet Yiğit, Kemal Uludağ, Kadir Çetin, Kanber Kızılbal, Hikmet Kurt, Ahmet Taştan, Mehmet Güven, Erkin Doğan, Musa Öztağ, Zülküf Altuğ, Tarkan Latifeci, Aydın Salıcıoğlu, Serkan Üsel, Mete Demirci, Sebahattin Öztürk ve Otobüs Şoförü Mehmet Oluk. Olduğu Gelen İlk Bilgiler Arasında.

  Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal da, Kazayı Haber Aldıktan Sonra Sivas’a Giderek, Yaşanan Kazaya Dair Bilgiler Aldığı ve Yaralı Polisleri Ziyaret Ettiği Belirtildi.

  Kaza Geliyorum Demiş:
  Yaralanan Polislerden Bilal Gündoğdu Yaptığı Açıklamada; Şoförün Aracı Hızlı Kullandığını ve 4 Defa Uyardıklarını Belirtti. “Virajlara Hızlı Giriyorsun, Yerler Kaygan Dikkat Et” Şeklinde 4 Defa Uyarılmasına Rağmen Şoförün Dinlemediğini ve Olması Gerektiğinden Hızlı Olduğunu Belirtti.

  Şehit Polislere Malatya Emniyet Müdürlüğünde Tören Düzenlenecek:
  Şehit Olan 3 Polis Memuru İçin Bugün 15.00’de Malatya Emniyet Müdürlüğü Önünde Tören Düzenlenecek. Cenaze Töreni Sonrasında Emrah Horoz ve Fatih Çevik Memleketlerine Gönderilecek. Malatyalı Olan Şehit Polis Memuru Beşir Kurt ise Malatya Şehitliğinde İkindi Namazını Müteakip Toprağa Verilecek.

  Haber: / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?