Sınav Ücretini Ödemenin Kolay Yolu

  Öğrenciler için zaman en önemli kavrama dönüşüyor. Sınav hazırlık dönemlerinde zamanı en verimli şekilde kullanmaları ve çalışmak için daha fazla zaman...

Sınav Ücretini Ödemenin Kolay Yolu

   

  Öğrenciler için zaman en önemli kavrama dönüşüyor. Sınav hazırlık dönemlerinde zamanı en verimli şekilde kullanmaları ve çalışmak için daha fazla zaman yaratmaları gerekir. Özellikle sınava yakın zamanlarda saniyeler dahi büyük önem taşıyabiliyor. İşte bu yüzden öğrenciler sınav ücretlerini ödemek için uzun kuyruklarda sıra beklemek istemiyor. Aslında ösym ödemeleri artık internet üzerinden de kolaylıkla yapılabiliyor.

  Sınav öncesinde yorulmaya ve zaman kaybetmeye gerek yok. Kuveyttürk Bankası bu konuda öğrencilere büyük bir kolaylık sunuyor. Bankanın hem şubelerinden, hem internet sayfasından hem de ATM’lerinden tüm sınav ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmak mümkün olabiliyor. En yakın ATM’ye gitmeniz ve birkaç dakikanızı ayırmanız ödemenizi güvenli şekilde yapmanızı sağlıyor.

  Öğrenciler genellikle bankanın web adresi üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Üniversite sınavı dışında düzenlenen diğer sınavlar için de ödemelerin bu yöntemlerle gerçekleştirilmesi mümkün.

  ÖSYM Ödemeleri İnternetten Nasıl Yapılıyor?

  İnternet şubesinden öncelikle “ödemeler” bölümüne girmeniz lazım. Ardından “ÖSYM sınav tahsilatı” bölümünü seçin. Karşınıza bir menü çıkacak. Bu menüden hangi sınav için ödeme yapmak istediğinizi yani sınav türünü seçin. TCKN bilginizi kullanarak ödemenizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Hangi sınav türü için ödeme yapmak isterseniz isteyin, bu yolu izlemeniz yeterli oluyor.

  Pek çok farklı sınav türü için kolay ödeme yöntemini tercih edebiliriniz. Kuveyttürk Bankası KPSS, LYS, TUS, ALES, ALS için ödeme yapabilme imkanı sunuyor. Aynı zamanda YDS, YGS, DGS, DUS, EUS, İSG ve JANA için de aynı kolaylık geçerli oluyor. Ödeme yapmanın güvenli bir yolu olan bu yöntemle zamanınızı çalışmak için kullanabilirsiniz. Fakat bir noktada bilgi verilmesi gerekir.

  Sadece ÖSYM tarafından bankalarla ödemenin kabul edildiği sınavlar için bu kolaylığın geçerli olduğu bilgisini de sizlere aktaralım. Banka, hangi sınavlar için ödeme yapabileceğiniz konusunda bilgi almanızı da kolaylaştırmış durumda. Örneğin çağrı merkezi numarası olan 444 1 123 numaralı telefonu arayarak internetten, ATM’den ya da bankanın şubelerinden ödeme yapabileceğiniz sınavları öğrenebiliyorsunuz. Bu arada kredi kartı ya da banka kartı ile sınav ödemesi yapılabildiğini de hatırlatalım.

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?