Şimdiden Seçim Yatırımlarına Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz Bugün Parti Binasında Basın Toplantısı Düzenledi, Bakan Eroğlu’nun Malatya Ziyaretine İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulundu....

Şimdiden Seçim Yatırımlarına Başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bugün Parti Binasında Basın Toplantısı Düzenledi, Bakan Eroğlu’nun Ziyaretine İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulundu.

  Enver Kiraz Yaptığı Açıklamalarda; İlçesi’nde kanalizasyon suyu ile sulama yapıldığını hatırlattı, “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Malatya’daki konuşmasına baktığımızda 2012 yılında da aynı projeler dile getirilmişti. Birçoğu tamamlanma aşamasına gelecekti, ancak 2014’de sözler verdi ancak verilen tarihlerde gerçekleşip gerçekleşmeyeceği meçhuldur” Dedi.

  Açıklamalara Devam Eden Kiraz; Yoncalı Barajı ile ilgili birkaç ihale yapıldığını ve Bakan Eroğlu’nun verdiği tarihte bitmesinin zor olduğunu belirten Enver Kiraz, “Barajın temelini atıyorsunuz. Ya kanalları ne zaman yapılacak? İşte Boztepe Barajı 2 yıl önce bitirildi, kanalları yoktu. Görsel bir baraj izledik ve barajda çatlaklar oluşup, yüzde 60 su kaybı oldu ” Dedi.

  Enver Kiraz, “Bin günde bin gölet dediler, bakanın memleketi Afyonkarahisar’a 60 gölet, Malatya’ya ise ancak bir gölet yapabildiler” diyerek, “Bu da sayın bakanın ayrımcı tutumunu göstermektedir” İfadelerini Kullandı.

  “Sayın Bakan, 12 proje müjdesini verdi. Ancak bu projelerden 5’i dere ıslahları ile ilgili. Dere ıslahı basit kapsamda değerlendirilmesi gereken projelerdir” diyen Kiraz, Malatya’nın içme suyunun tek kaynaktan sağlanmasının da sakıncalarından söz ederek, “Malatya’nın kaynağıyla ilgili ciddi adımlar atılmaması düşündürücüdür. Tek kaynak Malatya’yı sıkıntıya sokar” Dedi.

  Kiraz, “AKP iktidarı şimdiden seçim yatırımına başladı. Sayın Bakan Eroğlu, “Malatya’ya yatırım boynumuzun borcu. Malatya’ya şu kadar yatırım yaptık. Şu kadar daha yapacağız gibi seçime yönelik söylemler dinledik. Malatya’nın içme ve sulama suyuyla ilgili sorunlarının ertelenmiş olduğunu düşünüyorum” Diyerek Açıklamalarını Tamamladı.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?