sigorta ve kasko fiyatlarına yeni yıl zammı geliyor

Zorunlu trafik sigortası ve kasko poliçelerine yeni yıl ile beraber , yüzde 5 + 5 bir zam meydana gelecek.Haber içeriği1 Zorunlu trafik...

sigorta ve kasko fiyatlarına yeni yıl zammı geliyor

  ve poliçelerine yeni yıl ile beraber , yüzde 5 + 5 bir meydana gelecek.

  Yapılan açıklamalarda; bu yıl yaşanan doğal afetlerin özellikle fiyatları etkilemesinin yanında , dolar ve avro da yaşanan artış ve yedek parça fiyatlarının buna bağlı yükselmesi öne sürüldü.

  sigorta-zam-haberiİlk 6 ay yüzde 5, sonraki 6 ay yüzde 5

  Yaşanan zamlar neticesinde ortalama trafik sigorta poliçesi için 25 TL – 100 TL arasında bir zam beklenirken kasko fiyatlarındaki artışın daha fazla olabileceği dile getiriliyor.Özellikle kasko poliçesinde yetkili servis seçen otomobil kullanıcıları zamdan en fazla etkilenen kesim olacak.

  SİGORTA FİRMALARI ; BU YIL ZARAR İLE KAPANACAK

  Türkiye’de sigorta sektörü desteklenmez ise zararların daha fazla artabileceği sürücülerin daha bilinçli hareket etmeleri gerekmekte.Zamdan etkilenmemek için süresi dolmadan yıl başı öncesinde poliçeleri yeniletin.

  SİGORTA ACENTELERİ ŞİKAYETÇİ!

  Sektörde bayileri oldukları ana firmaların sürekli ek satış poliçeleri yönünde ısrarcı olduklarını dile getiriyor.Trafik sigortasındaki kar marjı ortalama %5-9 kasko poliçeleri kar marjı ortalama % 9-17 arasında değişmekte olduğunu dile getiren acente sahipleri kendi kar marjımızdan kısıp , müşterileri memnun etmeye çalışıyoruz ancak bu da yeterli olmuyor, şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. ahmet dedi ki:

   anlamıyorum hani düşmüştü fiyatlar ne olacak sigorta zam kasko zam mtv za

  2. osman dedi ki:

   bi kulak arkamız kalmıştı zaten