Serdar Yücekaya Hakkında Soruşturma Açıldı!!! Malatya Haber Saati

Serdar Yücekaya Hakkında Soruşturma Açıldı!!! Malatya Haber Saati

  ’nin kurucusu olan gazeteci , hakkında sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımdan dolayı, “Devlet Büyüklerine Hakaret” ve “Örgüt Propagandası yapmak” iddiası ile dava açıldı.

  serdar

  Malatya Haber Saati’nin kurucusu olan gazeteci Serdar Yücekaya, hakkında sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımdan dolayı, “Devlet Büyüklerine Hakaret” ve “Örgüt Propagandası yapmak” iddiası ile dava açıldı.

  Serdar Yücekaya, Malatya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından aranarak; hakkınızda şikayet var, emniyete gelmeniz gerekmekte denilince TMŞ’ye geliyor.Emniyet yetkilileri facebook hesabınız üzerinden örgüt propagandası yapmak ve devlet büyüklerine hakaret içerdiği iddia edilen deliller gösteriliyor.

  Yücekaya: “Siz burada 3 örgüt ismi diyorsunuz , şimdi ben hangisinin propagandasını yaptım diye soruyor, Örgüt Propagandası dediğiniz şeyler haber ajanlarının yaptığı ve medya’da yer bulan haberler” şeklinde cevap veriyor.

  Devlet büyüklerine hakaret suçlaması ise: Ankara’da yaşanan bombalı saldırı ile alakalı olarak , bir ihmalin olduğu yönündedir diye savunmasını yapıyor.

  Emniyet’in ardından , Malatya Adliyesine sevk edilen Yücekaya savcılıkta alınan ifadesinin ardından tutuklanma talebinde sulh ceza hakimliğine sevk ediliyor. Hakim karşında savunmasını yapan Yücekaya’nın sicilinde her hangi bir olumsuz olayın olmaması, Malatya’da sabit ikameti bulunması ve emniyete kendi isteği ile gittiğinden dolayı soruşturma bitene kadar adli kontrol hükümlerine tabi olmak kaydıyla serbest bırakılıyor. Serdar Yücekaya, Devlet büyüklerine hakaret ve örgüt propagandası yapmak iddiası ile davası açılacak.

  Başta Serdar Yücekaya ve Malatya Haber Saatine yaşanılan bu tatsız durumdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.Değerli Hakim ve Savcıların konuyu detaylı inceleyerek en makul sonuca ulaşacaklarını temenni ediyoruz.

  serdar-yucekaya

   

  Haber: / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ