Şehit Üsteğmen Tanrıverdi’nin Cenazesinde Alarm

Şırnak’ta şehit düşürülen Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin cenaze töreninden önce mezarlıkta çarşaflı şüpheli alarmı yaşandı. Şırnak’ta şehit düşen Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin cenazesi öncesinde...

Şehit Üsteğmen Tanrıverdi’nin Cenazesinde Alarm

  Şırnak’ta şehit düşürülen Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin cenaze töreninden önce mezarlıkta çarşaflı şüpheli alarmı yaşandı.

  Şırnak’ta şehit düşen Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin cenazesi öncesinde cenazenin defnedileceği mezarlıkta 2 şüpheli şahıs alarmı verildi. Şehir mezarlığı hattında çalışan bir minibüs şoförünün minibüse binen şüpheli gördüğü biri çarşaflı 2 şahısı fotoğraflarını çekerek mezarlık özel güvenliğine bildirdi. Şoförün verdiği fotoğrafla devriye gezinen güvenlikler mezar başında şüpheli şahısları gördükten sonra takibe aldı.

  Şüpheli hareketlerinden sonra takibe alınan şahıslar izlendiklerini farkedince minibüse bindiler. Olay yerine gelen polis ekiplerinin minibüsün önünü keserek durdurması sonucu erkek şüpheli yakalanırken çarşaflı şahıs olay yerinden kaçtı. Yakalanan şüphelinin üzerinden 1 tabanca ve 2 adet dolu şarjör ele geçirildi.

  K.U. isimli şahısın terör örgütü ile bağlantısı olup olmadığı araştırılırken kaçan çarşaflı kişinin erkek olup olmadığı hakkında kesin bilgi yok. Olası güzergah üzerinde gerekli tedbirleri alan polis ekipleri çarşaflı şahısı yakalamak için arama işlemlerine başladı.

  Cuma namazından sonra düzenlenecek olan cenaze törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Günlüce ile üst düzey askeri yetkililerin katılması beklenirken Terörle Mücadele ekipleri kaçan şahısla ilgili yakalama çalışmalarına başladı.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?