Satılık Dükkân

Dükkân, geçmişten günümüze önemli bir yatırım aracı olarak değerini koruyor. Gayrimenkul yatırımlarının, daire ile birlikte iki ana ögesini oluşturan dükkânlar, dairelere göre...

Satılık Dükkân

  Dükkân, geçmişten günümüze önemli bir yatırım aracı olarak değerini koruyor. Gayrimenkul yatırımlarının, daire ile birlikte iki ana ögesini oluşturan dükkânlar, dairelere göre daha yüksek bedelli satış rakamları ve yüksek kira getirileriyle oldukça cazip fırsatlar sunuyor. Peki ya dükkân satın almanın artıları ve püf noktaları nelerdir?

  İster kullanım ister kiralama amacıyla satın alınacak olsun, dükkânı dükkân yapan en önemli özellik konumdur. Hitap edilecek kitleye göre; şehrin, ilçenin, mahallenin merkezinde yer alan bir dükkân, ticari potansiyeli iş alanına göre değişmekle birlikte oldukça büyük bir avantaja sahiptir. Dükkân fiyatlarında yaşanan bölgesel farklılıkların temel sebebi de tahmin edeceğiniz gibi konumdur. Oldukça işlek bir caddede yer alan düşük metrekareli dükkânlar bile, mahalle arasındaki geniş dükkânlardan daha yüksek bedellerle alıcı bulabilir. Konumun ardından dükkân fiyatlarına etki eden en önemli özellik metrekaredir. Dükkânın bulunduğu konumdaki ortalama metrekare fiyatları, dükkânın zaman içinde kazanacağı değerin bir göstergesidir. Dükkân metrekaresi arttıkça, satın alma bedeli de aynı oranda artış göstermektedir.

  Dükkân satın almayı planlıyorsanız, tüm bu kriterlere uygun aynı zamanda uygun fiyatlı ilanları takip etmenizde fayda var. Emlakçılar aracılığıyla ya da iş ilişkilerinizi kullanarak satılık dükkân bulmak, oldukça zaman alan bir süreçtir. Bu yüzden size en uygun dükkânı bulabilmek için internetin nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Klasik emlak siteleri aracılığıyla konum, metrekare ve bina yaşı gibi özelliklere erişebilirsiniz ancak bu tarz siteler size bunun dışında detaylı bilgiler sunmaz. Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, yeni nesil emlak sitelerinin bir örneği olarak hayatımıza giren zingat.com’u deneyebilirsiniz. Web sitesi ve mobil uygulama aracılığıyla size en uygun dükkânı bulabilir, satın almak istediğiniz dükkânın geçmişten bugüne metrekare fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. Orta ve uzun vadeli yatırım amaçlı satın alacağınız dükkânın satış ve kiralama bedellerini görmek, ekonomik beklentilerinizi de bu doğrultuda şekillendirecek; gayrimenkul piyasasına yön veren bu finansal veriler, ticari faaliyetlerinize ışık tutacaktır. Bu yazıyı okuduğunuza göre, siz de dükkân alım satımıyla yakından ilgileniyorsunuz. Önerilerimizi dikkate alarak hem zamandan tasarruf edebilir hem de aradığınız dükkânı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

  Haber:

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?