Şanlıurfa Suruç’ta Bomba Patladı: 32 Ölü

Şanlıurfa Suruç’ta Amara Kültür Merkezi önünde düzenlenen basın açıklaması sırasında meydana gelen patlama sonucu 32 kişinin öldüğü yaklaşık 100 kişinin yaralandığı İçişleri...

Şanlıurfa Suruç’ta Bomba Patladı: 32 Ölü

  Şanlıurfa Suruç’ta Amara Kültür Merkezi önünde düzenlenen basın açıklaması sırasında meydana gelen patlama sonucu 32 kişinin öldüğü yaklaşık 100 kişinin yaralandığı İçişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu. 

  Suruç’ta Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu mensuplarının Kobani ile ilgili basın açıklaması yaparlarken patlama meydana geldi. Meydana gelen patlama sonucu 32 kişinin hayatını kaybettiği, 100’e yakın kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

  İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada incelemeleri yapmak için teknik ekip görevlendirildiği ve edinilen bilgilerin Şanlıurfa valiliği tarafından sürekli olarak yapılacağı belirtildi.

  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün yapmış olduğu açıklamada patlamanın canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğinin kesinleştiğini ve ölen vatandaşların sayısının 28 kişi olduğunu belirtti. Açıklamada vefat edenlere rahmet dilerken yaralıların hastanelere kaldırıldığını belirtti. Yaşanan patlamanın 18 yaşındaki canlı bomba tarafından gerçekleştirildiği haberlerine karşı vali olayın çok taze olduğunu ve olayı gerçekleştiren kişinin kim olduğu, kimlik bilgileri hakkında henüz bilgi bulunmadığını belirtti. Vali açıklamasında vatandaşları provakasyonlara karşı dikkatli olma konusunda uyarırken gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını, güvenlik kuvvetlerinin, jandarmanın arazide olduğu, polisin gerekli tedbirleri aldığını belirtti.

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Suruç’taki olay yerine  2 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi.

  Adalet Bakanlığının yapmış olduğu açıklamada olay yerini incelemek amacıyla HSYK tarafından 2 Cumhuriyet savcısı görevlendirildiği açıklandı. Yapılan açıklamada Gaziantep Adli Tıp Kurumunun Şanlıurfa Adli Tıp Kurumundan daha iyi olması sebebiyle cenazelerin otopsisinin yapılması ve korunması amacıyla buraya sevk edileceği ve İstanbul Adli Tıp Kurumundan 3 uzman 2 teknisyenin, Şanlıurfa’dan ve Adıyaman’dan 1’er uzmanın Gaziantep’e görevlendirildiği belirtildi.

  Olay yerine gelen Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve İl Jandarma Komutanı Selman Kömürcü olayla ilgili bilgi aldı. Suruç Kaymakamı yaptığı açıklamada olayın bombalı intihar saldırısı olduğunu belirtirken yaralıların ve ölenlerin Suruç Devlet Hastanesine kaldırıldığı, durumu ağır olanların ise Şanlıurfa’daki diğer hastanelere sevk edildiği belirtildi.

  Yaşanan saldırı sonucu yaralananlar için kan anonsları yapıldı.

   

  Yaşanan olayla ilgili SONDAKİKA44.COM olarak ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?