Sandıklarda Oy Pusulaları İle Fotoğraf Çekene 250 TL Ceza

1 Kasım Genel Seçimlerinde Türkiye vatandaşları vatandaşlık hizmetlerini yerine getirmek için sandıklara gidiyor. Şimdilerde ise sandıklarda oy pusulaları ile fotoğraf çekinip sosyal medyada...

Sandıklarda Oy Pusulaları İle Fotoğraf Çekene 250 TL Ceza

  1 Kasım Genel Seçimlerinde Türkiye vatandaşları vatandaşlık hizmetlerini yerine getirmek için sandıklara gidiyor. Şimdilerde ise sandıklarda oy pusulaları ile fotoğraf çekinip sosyal medyada paylaşma furyası yaygınlaştı. YSK vatandaşların yapmış oldukları bu yanlışı önlemek için önlemler almaya başladı.

  oy-pusulasını-paylaşan-yandı

  Oy pusulaları ile fotoğraf çekinip sosyal medyada paylaşma furyasının arttığı şu günlerde YSK genelgeler ve 298 sayılı Seçim Kanununun maddelerine dayanarak sandıklara cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi elektronik cihazlar sokarak oy pusulaları ve vermiş oldukları oyları çekip paylaşmaları yasaktır ve  vatandaşların yapmış oldukları yanlışları engellemek için YSK gerekli tedbirleri aldı. 

  Fotoğraf çekerken yakalanan seçmen için düzenlenen tutanak:

  oy-foto-tutanak

  YSK almış olduğu tedbirlerde fotoğrafı paylaşan kişilerin tespit edilmesi halinde hem vermiş oldukları oyların iptal olacağı hem de kişiye 250 TL ye kadar para cezası uygulanacağı belirtildi.

  Duyarlı vatandaşlar olarak oy sandıklarına oy vermeye gitmeliyiz ve oylarımızı vermeliyiz. Oy verme sırasında pusulaların fotoğraflarını çekenleri görürsek ve sosyal medyada böyle paylaşımlarda bulunanları görürsek gerekli mercilere bildirmeliyiz.

   

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?