Sandıklar Saat Kaçta Açılacak, Oy kullanmak için

Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklamalarına göre içinde Malatya’nın da yer aldığı Doğu illerinde , 1 Kasım 2015 genel seçimleri için sandıklar sabah 07:00...

Sandıklar Saat Kaçta Açılacak, Oy kullanmak için

  Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklamalarına göre içinde Malatya’nın da yer aldığı Doğu illerinde , 1 Kasım 2015 genel seçimleri için sandıklar sabah 07:00 – 16:00 arasında açık olacaktır.

  malatya--secim-saati

  Seçime giderken bunları unutmayın...

  Sandık başına giden seçmenin oyunu kullanabilmesi için yanında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli bir belgenin bulunması gerekiyor. Seçmenin oyunun geçersiz sayılmaması için ise oy pusulasına basacağı mührü tercih dairesinin dışına taşırmaması gerekiyor.

  Saat 16:00’da oy sayımlarını ise isteyen her vatandaş müdahale etmemek şartı ile takip edip seçim güvenliğini sağlayabilir.

  1 Kasım seçimlerinde Malatya’da toplam seçmen sayısı, 534,496 kişi sandık başına gitmesi bekleniyor.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?