Sanal Kahve Falınıza Baktırdınız mı?

Sanal Kahve Falınıza Baktırdınız mı?

  Kahve falı,  bizim ülkemiz olmak üzere birçok ülkede bakılan bir olarak aslında kimine göre doğru bir olaylar zincirini anlatsa da kimine göre yalan yanlış bir varsayımdan hurafeden başka bir şey değildir. kahve yapılarak sonrasında da içilen kahvenin telvesi ne bakılarak ortaya çıkan şekillere anlamlar yüklenmesi ile oluşturulan bir olaydır. için önce kahve pişirilir,  fincana koyulur, ardından fincan tabak ile kapatılır ve belirli miktar soğumaya bırakılır. Bu arada üzerine evli ya da nişanlı iseniz varsa metal bir yüzük konulur ki kötü enerjileri gitsin diye. Tabii fal baktırmadan önce mutlaka güzel bir dilek tutmalısınız ve asla fincan soğumadan fincanı tabaktan ayırmayınız. Aksi halde dileğiniz kabul olmaz. Kahve falına baktıran kişi eğer fala son derece inanmayan biri dahi olsa mutlaka duydukları karşısında şaşıracaktır. Yok artık bunları nereden biliyor tabii ki tahmin ediyor, diyecektir.  İnananlar ise zaten sürekli olarak fal baktırdıkları için mutlaka inanırlar. Hatta bazıları öyle bir fal inancı vardır ki,  yaşanacak olayların hayırlı mı yoksa kötü mü sonuçlanacağına dair düzenli olarak fal baktıran kimseler de vardır.

  Fal bir kültürdür. Bizim kültürümüzde de yıllardan beri var olan ve olmaya devam edecek üzerine manalı sözler yüklenen bir kültür geleneğidir.

  Kahve nasıl bakılır; kısaca özetlemek gerekirse, uzman olarak işe bakacak olursak üzerinde hayali olarak bir ekvator çizgisi gibi bir çizgi düşünerek fincan ikiye ayrılır. Saat yönüne doğru bakılan fincanda kuzey ve güney iki kutup belirlenir ve falın iyi tarafı sağ tarafta tam tersi olarak sol tarafta kötü olumsuz durumlar kalır. Aynı şekilde tabağa da hayalet bir çizgi çizilerek iyi kötü taraf belirlenir.

  Sanal Kahve falı insanı hem bedenen hem de ruhen doyuran bir işlemdir.  Genel olarak fal baktırmak böyledir. Kahve falı baktırmak için birçok sebep vardır. Örneğin çok mutsuz bir halde iseniz, kahve falı baktıran bu moralinizi yerine getirecektir. Ya falında kötü çıkarsa çıkmaz falcı kadın onu yüzünüzden anlar ve bunu siz yansıtmaz.  Her şey ters gidiyor diye düşündüğünüzde fal baktırın, olayların gidişatını öğrenmek ya da eski sevgililerinizi, aşklarınızı hatırlamak için fal baktırın.  Mutlu iseniz fal baktırın daha keyifli hissetmek için ya da fala inanma falsızda kalma deyiminin ne olduğunu anlamak için fal baktırın. Genel olarak ömründe bir kere de olsa fal baktır.

  Haber: /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ