Saç ekiminde doğal görünüm nasıl elde edilir?

Saç ekimi operasyonlarında en önemli konulardan biri de saçın doğal bir görünüme kavuşmasıdır. Saç ekimi yapıldığı açıkça belli olan, doğal bir görünüm...

Saç ekiminde doğal görünüm nasıl elde edilir?

  Saç ekimi operasyonlarında en önemli konulardan biri de saçın doğal bir görünüme kavuşmasıdır. Saç ekimi yapıldığı açıkça belli olan, doğal bir görünüm sergilemeyen uygulama kişi üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilecektir. Doğal bir görüntü için saç çizgisinin yüz ve kafaya uygun şekilde oturtulması oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Saç çizgisi alın ve saçın birleşimi olan noktayı belirlemektedir. Doğal görünüm için bu çizgi çok önemlidir. Bunlar belirlenirken çeşitli etkenlere dikkat edilmelidir. Başlıca etken saçsız alanın genişliği ile saç dökülmesinin devam edip etmediğidir. Uygulama öncesi açılan kanallara saç köklerinin yerleştirilmesi de önemli etkenler arasındadır. Saç kökleri ekilen bölgeye uyum sağlamalıdır. Aksi takdirde saçlar güçsüz kalacak ve dökülücektir. Ayrıca saçların çıkma yönü de dikkate alınmalıdır.

  Saç ekimi sırasında kişiye özel aletlerle uygulama yapılmaktadır. Ekimden önce yapılan muayenede kişiye saç çizgisi bilgisayar ortamında görsel bir çalışmayla gösterilir. Her insanın kafa şekli ve yapısı farklı olduğundan dolayı yapılması gereken saç çizgisi de kişiye göre değişim göstermektedir. Başa bakıldığında ilk önce dikkat edilen yerlerden olan bu çizginin netleştirilmesi mutlaka doğal bir görünüm verecek şekilde ayarlanmalıdır. Burun estetiği ameliyatında olduğu gibi çok ince detayları olan bu uygulamada yapılacak en küçük hatada geriye dönüş oldukça zor olacaktır. Bu nedenle uygulamaya başlamadan önce yapılacak işlemler detaylı değerlendirilmeli ve buna göre belirleme yapılmalıdır.

  Liposuction uygulaması sonrası yapılması gerekenler olduğu gibi saç ekimi uygulamasından sonra da dikkat edilmesi gereken önemli konular mevcuttur. İyileşme sürecini hızlı ve sağlıklı bir şekilde tamamlanması için son derece hassas davranılmalı ve doktor tavsiyesine uyulmalıdır. Aksi takdirde kişiler beklediği sonuca ulaşmakta güçlük çekmektedirler.

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?