Sabrımızında Bir Sınırı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Paris Ziyareti Dönüşünde Uçakta Gazetecilere Önemli Açıklamalarda Bulundu. Sabrımızında Bir Sınırı Var Diyen Erdoğan Çözüm Sürecine İlişkin Değerlendirmelerde...

Sabrımızında Bir Sınırı Var

  Recep Tayyip Erdoğan Paris Ziyareti Dönüşünde Uçakta Gazetecilere Önemli Açıklamalarda Bulundu. Sabrımızında Bir Sınırı Var Diyen Erdoğan Çözüm Sürecine İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu.

  Bir haftada 4 şehit verdik. işliyor olmasına rağmen ‘nin farklı tavırlar sergilediği görülüyor. Sürece ilişkin söylemler neden şimdi değişmeye başladı? Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamalarına Şu Sözlerle Devam Etti.

  Her şeyin bir sabır noktası var. Biz çözüm sürecini başlatalı 5 yıl oldu. Önce ‘açılım süreci‘ dedik, daha sonra ‘milli birlik ve kardeşlik‘, şimdi de ‘çözüm süreci‘ diyoruz. HDP sokağa çıkma çağrısı yapıyor. ‘Şiddet için değil’ diyorlar. O zaman ne diye sokağa döküyorsun? Miting yap. Sokağa çıkın deyince. Maskeni tak, sopanı al, molotof kokteylini al, belli dükkanları yak… Bu, o anlama geliyor. Güvenlik güçleri ve vatandaş tedirgin. Onun için sabrın sınırı var diyorum. O sınır aşılırsa, olabilecekleri aklımın ucundan bile geçirmek istemem. Dedi.

  Gazetecilerden Gelen Sorulardan Birtaneside “ bahaneli eylemler süreci riske atar mı?” Sorusuydu. Bu Soruya Erdoğan Şu Yanıtı Verdi.

  Çözüm süreciyle ilgili plan devam ediyor. Kobani‘yle ilgili görüşlerimizi ‘ye net ilettik. Müttefik bir ülkenin, bizim terörle bağlantılı olduğunu düşündüğümüz bir gruba silah vermesini doğru bulmayacağımızı da söyledik. Ama akabinde C-130’larla oraya silah indireceksin; bunların bir bölümü ‘ye gidecek, bir bölümü de dedikleri gibi ‘yanlışlıkla da olsa’ DAİŞ‘e.

  Bu konularda ABD’de her birimin sözcüsünden farklı bir ses çıkıyor. Beyaz Saray sözcüsü bir şey söylüyor, Pentagon sözcüsü başka bir şey, Dışişleri sözcüsü daha başka bir şey, Ulusal Güvenlik sözcüsü başka bir şey. Bazıları ABD’ye destek vermediğimizi iddia ediyor. Yalan. Gerekli desteği verdik. Ayrıca, ABD’nin onlara verdiği silahların bedelinin çok üstündeki meblağları biz Türkiye‘ye sığınan Kobanili Kürtler için harcıyoruz. Dedi.

  Haber: / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. pavlov dedi ki:

   bakalım şimdi neler olacak. muhalefet partileri neler bulacak? kendi içimizde kavga edip duruyoruz bakalım hayırlısı.