Pütürge’ye 5 Adet Köprü Yapılacak

Malatya’nın Pütürge İlçesine Yapılacak köprülerin bölge halkının günlük hayatını kolaylaştıracağı belirtilirken, 5 Köprünün Maliyetinin 1 Milyon TL Olduğu Belirtildi. Tepehan Deresi ile...

Pütürge’ye 5 Adet Köprü Yapılacak

  ’nın İlçesine Yapılacak köprülerin bölge halkının günlük hayatını kolaylaştıracağı belirtilirken, 5 Köprünün Maliyetinin 1 Milyon TL Olduğu Belirtildi.

  Tepehan Deresi ile Alireş Deresi üzerine yapılacak köprülerin ihaleleri ilana çıkarıldı. Yapılacak olan köprülerin 2 tanesinin yerden yüksekliği 5 metre, diğer 3 köprünün ki ise 4 metre olacak. Köprülerin yol genişliği 8 metre, uzunlukları ise 9 metre olacağı belirtildi.

  Yapılacak köprüler Civan, Huri, Yeşildere, Sezerler ve Taştepe Mahallelerini, Tepehan Mahallesine bağlayacak. Özellikle kış aylarında bölge halkının ulaşımına önemli katkılar sağlayacak köprüler sezon içerisinde bitirilmesi bekleniyor.

  Yapılacak köprüler ile ilgili bilgiler veren Genel Sekreter Yardımcısı , Belediyesinin Malatya’nın her noktasında kaliteli hizmetler yapmaya devam edeceğini söyledi.

  5 Köprünün Maliyeti 1 Milyon TL:
  Yapılacak köprülerin bölge halkının günlük hayatını kolaylaştıracağını belirten Sarılar, “Büyükşehir sürecinden önce Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın talimatları doğrultusunda sorunların tespiti için saha taraması yapmıştık. Bu çerçevede, konusunda uzman ekiplerimiz sorunları yerinde görerek projeler hazırladılar ve bir takım planlamalar yaptılar. Bizde havaların ısınmasıyla birlikte sahaya çalışmalarımıza yoğunluk vererek projelerimizi aciliyet durumuna göre hayata geçiriyoruz. Pütürge’de bu 5 köprünün yapılması gerçekten elzem bir durumdu. Sezon içerisinde bitirmeyi hedeflediğimiz bu köprülerin Büyükşehir Belediyemize maliyeti ise 1 milyon liranın üzerindedir” Dedi.

  Haber: / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. öz malatyal sözüyle. dedi ki:

   Otobüs seferletini duzenleyemen zeki sayılar projelerde bahse ediyor önce sen zeki bey sen bu topllu tasimaciligi duzenle halk otobüslere iskif yapar gibi biniyorlar sen projede bahse ediyorsun……