Playstation 5 ne zaman çıkacak özellikleri nasıl olacak – Batmanın ilçeleri Son Dakika

Playstation 5 ne zaman çıkacak özellikleri nasıl olacak – Batmanın ilçeleri Son Dakika

Piyasaya sürülmesinin ardından yalnızca 2 yıldan biraz fazla bir süre geçen PlayStation 4, kısa zamanda yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Peki Playstation 5 ne zaman çıkacak özellikleri nasıl olacak?

Geçtiğimiz mart ayında 20 milyon rakamını geride bırakan konsol, önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Sony’den yapılan açıklamaya göre PlayStation 4’ün satışları 22 kasım itibarıyla 30,2 milyona ulaştı. Bu da mart ayından beri her ay 1,25 milyon konsolun satıldığı anlamına geliyor. 

Bu rakamın 124 ülkedeki satışların toplamı olduğu ifade ediliyor. Son zamanlarda Xbox One, Halo 5’in çıkışıyla birlikte büyük bir ivme yakalamış durumda ancak genele baktığımızda Xbox One’ın PS4’ün gerisinde kaldığı görülüyor. Microsoft bir süredir konsol satışlarıyla ilgili net bilgiler paylaşmadığından dolayı aradaki farkı tam olarak söyleyebilmek güç. PS4’ün satışlarının tatil dönemiyle birlikte daha da artacağı düşünülüyor.

Sony’nin bir iş ilanı, bir sonraki PlayStation 5’e yönelik çalışmaların başladığını gösterdi.

Sony’nin yeni keşfedilen bir iş ilanı, Japonya merkezli firmanın bir sonraki konsoluPlayStation 5 için harekete geçtiğini gösteriyor. İlanda PS5’in adı geçmese de “yeni nesil oyun sistemlerinden” bahsediliyor.
Sony’nin iş ilanın açıklamalarına bakıldığında bahsedilen ürünün PlayStation 5 olduğu anlaşılıyor. Ancak PlayStation 5 çalışmalarının henüz ilk aşamalarında olduğunu söylemekte fayda var. PlayStation 5’in en az birkaç seneden önce çıkması beklenmiyor. PlayStation 3 ve PlayStation 4 arasında 6 sene olduğuna bakarsak, PS5’in 2019’da gelmesini bekleyebiliriz.
PlayStation 5’ten beklenen özellikler arasında 4K oyun desteği, gelişmiş sanal gerçeklik desteği ve gelişmiş medya oynatma özellikleri var.

Okur YORUMLARI

Bu habere ilk yorumu siz yapmak istermisiniz? İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ