DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya 25°C
Parçalı Bulutlu

Öznur Çalık Ses Var Görüntü Yok

Öznur Çalık Ses Var Görüntü Yok
REKLAM ALANI
08.05.2015
A+
A-

Öznur Çalık Kaldığı Yerden devam ediyor, geçen yıl yaşanan DON olayından sonra sözler veren ama bir türlü bunu yerine getirmeyen ÇALIK bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor.AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Malatya milletvekili olan Çalık vatandaşa her yıl kayısıya destek olduklarını belirtiyor.

Geçen yıl (2014) yılında Malatya’da Kayısı yoktu halk perişan oldu ÇALIK söz verdi gereği yapılacak diye gereği hala yapılmadı.Öznur Çalık Malatya’ya SAMİMİ olsun.

ÖZNUR ÇALIK’IN 10.04.2014 tarihinde TBMM’de yaptığı konuşma.

ÖZNUR ÇALIK (Malatya) – Sayın Başkanım, değerli milletvekillerim; polis teşkilatımızın 169’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla tüm emniyet mensubu çalışanlarımızın 10 Nisan Polis Bayramı’nı kutluyorum. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.

     Sayın Başkan, değerli milletvekillerim; 29, 30 ve 31 Mart tarihleri arasında Malatya ilimizde yaşanan olumsuz hava koşulları sonucunda meydana gelen dondan dolayı zarar gören kayısı başta olmak üzere tüm meyvelerimizdeki hasar ve çiftçilerimizin uğramış olduğu zarar dolayısıyla bugün gündem dışı söz almış bulunmaktayım.

     Sözlerime Malatya‘mız başta olmak üzere tüm Türkiye’de 30 Martta bize desteklerini esirgemeyen milletimize sonsuz şükranlarımı sunarak başlamak istiyorum. Ulusal ve uluslararası komplolara rağmen milletimiz millî mücadele ruhuyla bu komplolara karşı göğsünü siper etmiştir. Bu başarıyı tüm dünya takdir etmiştir. Milletimiz Sayın Başbakanımıza ve kadrosuna itimadını bir kez daha ilan etmiştir. Bu seçimde ideoloji değil itikat, iktisat ve itimat esas alınmıştır. Milletimiz huzura, barışa ve en önemlisi istikrara oy vermiştir. Milletimiz her türlü kumpasa, komploya direnen ve belkemiği sağlam siyasetçiyi bağrına basmıştır. Türkiye yüzde 45,5‘le, Malatya yüzde 62‘yle destan yazmıştır. İşte bu destanın yazıldığı gün, 30 Mart tarihinde Malatya kayısı üreticilerimiz dondan dolayı çok ciddi bir zarara uğradı.

     VAHAP SEÇER (Mersin) – Allah çiftçiyi cezalandırmış!

     ÖZNUR ÇALIK (Devamla) – Malatya, yetiştirdiği devlet adamlarıyla, sanatçısıyla, tarihiyle, doğal güzellikleriyle, ekonomisiyle, sunduğu katkıyla birçok yıldıza sahiptir. Bu yıldızlardan bir tanesi de “Malatya” denince akla ilk gelen kayısıdır.

     Malatya ilimizde yaklaşık 8 milyon kayısı ağacımız vardır ve bu ağaçlarımızdan yaklaşık 350 bin ton yaş kayısı, 110 bin ton da kuru kayısı üretilmektedir. Başbakanımın ifade ettiği gibi, dünyanın kayısı başkenti Malatya’mız dünyanın kuru kayısı üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini karşılamaktadır.

     Özellikle Mart 2014’te Malatya, Elâzığ, Niğde, Baskil dâhil olmak üzere yaşanan afet üreticilerimizin yanı sıra Malatya ve ülke ekonomisini çok ciddi anlamda etkileyecektir. Afetin yaşandığı andan itibaren milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Başkanımız, sivil toplum örgütlerimiz, meslek örgütlerimiz konuyu çok yakından takip ettik. Hemen Tarım Bakanımızın programlarını iptal ettirerek Malatya’ya davet ettik ve Sayın Bakanımızla birlikte kayısı ağaçlarımızda meydana gelen hasarı birlikte yerinde incelettik.

     FERİT MEVLÜT ASLANOĞLU (İstanbul) – Para iste para. Nasihat vermesin bize, para iste.

     ÖZNUR ÇALIK (Devamla) – Bakanımızın talimatıyla ön hasar tespiti çalışmaları tamamlandı ve ilimiz genelinde 5, 6, 7 Nisan 2014 tarihlerinde bölgesel bazlı ön hasar tespit çalışması yapıldı ve bu ön hasar tespit çalışmasında, kayısı başta olmak üzere ceviz, elma, kiraz, vişne, narda yüzde 90-95, yüzde 100’e varan oranlarda ciddi manada hasar meydana geldiği anlaşıldı. Söz konusu hasar tespiti ön hasar tespiti çalışması olup, kesin hasar tespit çalışması mayıs ayı sonu itibarıyla yapılacaktır. Ve bu konuyu olduğu gibi Sayın Bakanımız Mehdi Eker Başbakanımıza Bakanlar Kurulunda ifade etmiştir ve biz Sayın Başbakanımız ve Bakanımıza iletmiş olduğumuz sorunlarda bugüne kadar hiç yalnız bırakmadıkları gibi bundan sonra da bir kez daha Malatya’mızı ve çiftçimizi yalnız bırakmayacağından eminiz. Ve hepiniz hatırlarsınız, daha önce de, 2010 yılında çiftçimize dondan dolayı zararlarını tazmin etmek için 90 milyon ödemiştik. 2012 yılında yine aynı zararlar geldi. O zaman 2.372 çiftçimizin tarım kredi kooperatiflerine ve Ziraat bankalarına olan zirai borçlarını erteledik ve on yıllık sürede de 622 milyon destek sağladık Tarım Bakanlığı olarak.

     Şimdi, başta kayısımız olmak üzere Malatya ilimizde yetiştirilen bütün meyve çeşitlerinde çiftçimizin mağduriyetlerini gidermek için Sayın Bakanımızdan taleplerimiz oldu, bir kez daha yineliyorum: Kayısı üreticilerine ÇKS kaydı esas alınarak alan bazlı destekleme yapılmasını, tarım kredi kooperatifleri, Ziraat bankalarına olan zirai kredi borçlarının faizsiz ertelenmesini, faizsiz ya da düşük faizli tarımsal kredi verilmesini, tarımsal sulamada kullanılan elektrik borçlarının faizsiz ertelenmesini Sayın Bakanımızdan talep ettik ve Sayın Bakanımız bizim bu taleplerimizi Sayın Başbakanımıza ve Bakanlar Kurulumuza iletti ve bu taleplerimizle ilgili olarak kesin hasar tespitleri yapıldıktan sonra inşallah başta borç ertelemesi olmak üzere faizsiz kredilerimizi de biz çiftçilerimize bir kez daha vermiş oluruz diye ümit ediyorum.

     Bu konunun çözümü noktasında mağduriyetlerin giderilmesi… Sayın Başbakanımıza da konu hakkında ayrıca bilgileri verip desteklerini istedik.

     (Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

     ÖZNUR ÇALIK (Devamla) – Yaşanan bu doğal afet sonrasında konuyu siyasetin ötesinde bir konu olarak gördüğümüzü, çiftçilerimizin zararlarının giderilmesi için elimizden gelen her türlü çaba ve gayreti sarf ettiğimizi buradan Malatyalı hemşehrilerime bir kez daha söylemek istiyorum ve desteği olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

Kaynak: TBMM Yazılı arşivi https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/genel_kurul.cl_getir?pEid=30551

ÖZNUR ÇALIK HALKIN GAZINI ALMAYI BU YIL BAŞARAMADI.

Her seçim döneminde siyasiler halkın sıkıntılarını dinler ve sözler verir, Öznur hanım başarılı bir siyasetçi olabilir ancak başarılı bir MALATYA MİLLETVEKİLİ DEĞİL.Konuşmasında Malatya’da destan yazdık diyor ama destan değil bildiğimiz hikaye yazılmış.

Rahmetli MEVLÜT ASLANOĞLU araya girip açıkça söyledi:

     FERİT MEVLÜT ASLANOĞLU (İstanbul) – Para iste para. Nasihat vermesin bize, para iste.

Öznur Hanım Rahmetli Mevlütaslanoğlu vefat edince meclis de MALATYA’nın hakkını savunan kimse kalmadı,meydan boş dilediğiniz gibi koşturun.

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

Malatya’da kayısı olmazsa Malatya biter, kayısı bir tek köylüyü değil hepimizi ilgilendirir, mevsimlik işçiler, kayısı tüccarları, esnaf.Çiftcinin tek umudu olan  KAYISI bu yılda yandı madem geçen yıl yapmadınız seçimden önce çıkarın destek paketini bizde SONDAKİKA44 OLARAK SİZLERDEN ÖZÜR DİLEYELİM.Öznur Çalık Malatya için emek verdi diyelim yoksa meydanlarda nasihat vermek ile bu işler olmaz.

MALATYA ÇİFTÇİSİ GIRTLAĞA KADAR BORÇ İÇİNDE

Geçen yıl olmadı seneye dediler bu yılda don vurdu bu insanlar EMEK verdi PARA harcadı, yılda 2 kez ilaçladılar, bahçeler sürüldü, göletler açıldı.Bu emek’in karşılığını DEVLET vermezse HALK ne kadar inanacak sizlere…

*Sayın Öznur Çalık bu konuda açıklama yapmak ister ise SONDAKİKA44 olarak seve seve yayınlarız.Biz Malatya’ya düşman değiliz DOSTUZ, sorun varsa çözülmeli medya’da gündeme getirip insanları bilinçlendirmelidir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR
 1. MALATYALI dedi ki:

  amerikalılara kimse laf söylemesin amerika bile bizden milliyetci çıktı mhp ye bi tane vekil verdi amerikadan gelen oylar malatya çıkaramadı

 2. şehidim dedi ki:

  sayın ahmet çakır hangigün bir şehitler gününe katıldın kaysı otelde hangi şehit derneğini ziyaret ettin burnun kaf dağına bakıyordu şimdi nasıl meydanlara indin değilmi Allahım çok büyüktür benim elbet o gün gelecek

 3. sevim çakmak dedi ki:

  sondakika44 sitenizi yeni keşfettim desem belki kızarsınız ama helal olsun size diğer haber sitelerine bakıyorum hiç birinde bu konuları konuşmuyorlar malatyaya gerçeği gösterdiğiniz için allah sizlerden razı olsun

 4. Reyhan dedi ki:

  Lütfen rc ediyorum herkes sandığa gitsin bu vatandaş olarak bir görevimizdir, boş atmak ve gitmemek bu Hanım’ın işine yarar. Ders verelim ki akılları başlarına gelsin!

 5. mehmet levent dedi ki:

  Dünde bizim köye kurşunluya gitmiş. Gariplerimi kandırmış gelmiş.Zehir gibi kafası var çok kurnaz. Belediye seçimlerinde AK parti ile CHP hekimhanda başa baş götürdüler.60-70 oy farkla CHP aldı. AKP kurşunluda %93 oy aldı. Biliyorki biraz daha zorlarsa CHP nin kalesi hekimhanı yıkabilir.Şimdi CHP nin kurşunluların kalbini alması lazım.Ama onlarda burunları havada kurşunluları hor görürler salak herifler. Benden o salaklara bir tavsiye önce Gelengeç köyünden işe başlayın…

 6. hikmet şahin dedi ki:

  vallahi billahi bu kadın gitse ak parti malatya da 6da 6 yapar bu kadın 1 sıra adayı olamaz bülent abi varken bu kadın 1 sıraya gelsin bizi yok saysın öznur çalık yüzünden bu seçimde oy kullanmaya gitmeyecem