Özgün Makale Kontrolü Sorgulama

Özgün Makale Kontrolü Sorgulama, arama motorları Google,Yandex ve Bing artık özgün yazıları ön plana çıkarıyor koplaya yapıştır içeriği elemeye başlaması bir çok webmaster’ı...

Özgün Makale Kontrolü Sorgulama

  Özgün Makale Kontrolü Sorgulama, arama motorları Google,Yandex ve Bing artık özgün yazıları ön plana çıkarıyor koplaya yapıştır içeriği elemeye başlaması bir çok webmaster’ı özgün makale yazımına sevk etti.Peki özgün makale nasıl yazılır ve nasıl kontrol edilir ?

  Özgün Makale Nasıl Yazılır: Bir konu hakkında özgün yazılar yazmak için o konu hakkında bilgi sahibi olmadan ne kadar  yazı yazılırsa yazılsın makale havada kalır, bunun için öncelikle makale yazmadan en az 5-6 farklı kaynakdan araştırma yapılır mümküse sosyal medya’dan insanların bu konu hakkında görüşlerini ve yorumlarını ön plana çıkarmak gerekir.Ortalama bir özgün makale minumum 200 kelimeden olmalıdır.Re-Write denilen yeniden yazma yöntemi artık geçerliliğini kaybetti denilebilir.

  Makalede ki anlam bütünlüğü bozularak eş anlamlı sözcüklerler değiştirmek o yazıyı özgün hala getirmez peki özgün yazı nasıl kontrol edilir?

  öncelikle bir çok makale yazarının kullandığı Small Seo Tool siteninin Plagiarism Checker aleti bize yön göstericek.Şimdi uygulalı olarak anlatalım:

  http://smallseotools.com/plagiarism-checker/ sitesine girip oradaki yazı bölümüne kendi yazdığımız yazıyı yapıştırıyoruz ardından  bir basamka aşağıda yer alan Check for Plagiarism yazısına tıklayınca makalemizin özgün olup olmadığı yada % kaç oranında özgün olduğunu görebilirsiniz.

  Benim yazdığım yazı %100 özgün odluğu için tüm cümlelere good dedi eğer ki kopyala yapıştır içerik olursa Kırmızı ünlem işareti çıkacaktır, o zaman o cümleleri değiştirmeniz gerekmektedir.

  ozgun-makale-kontrol

  ozgun-makale-kontor-yapımı

   

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?