Organize Suç Şebekesine Operasyon

Malatya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince Organize Suç Şebekesine Operasyon Düzenlendi. Yapılan Operasyonda 4 Kişi Tutuklandı. Yapılan Açıklamada; B.A.,...

Organize Suç Şebekesine Operasyon

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince Organize Suç Şebekesine Operasyon Düzenlendi. Yapılan Operasyonda 4 Kişi Tutuklandı.

  Yapılan Açıklamada; B.A., M.R.A., F.A. ve M.G. isimli şahısların kendilerine yarar sağlamak amacıyla özellikle esnaf ve işadamlarına cebir ve tehdit unsurunu kullanarak haksız kazanç elde ettikleri, halkın huzur ve sükunetini bozdukları tespit edilmiş. Denildi.

  Şahısların faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince yürütülen çalışmalarda “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti” yapan ve müştekileri “Tehdit” ederek “Nitelikli Yağma” suçu işleyen şahıslara yönelik 21.10.2014 tarihinde yapılan operasyonda;

  – 2,592 gram kubar esrar maddesi,
  – 2 adet hassas terazi,
  – 1 adet tabanca şarjörü,
  – 14 adet tabanca fişeği,
  – 2 adet uzun namlu kaleşnikov fişeği,
  – 3 adet av tüfeği fişeği,
  – 1 adet tapu senedi fotokopisi,
  – 1 adet senet,
  – 4 adet banka çeki,
  – 1 adet dizüstü bilgisayar,

  Ele Geçirilmiş ve Yapılan Operasyon Kapsamında 4 Şüpheli Yakalanarak Gözaltına Alınmıştır.

  Gözaltına alınan B.A., M.R.A., F.A. ve M.G. isimli şüpheli şahıslar “TCK-148/149 (Yağma Nitelikli Yağma), TCK- 106 (Tehdit)” suçlarından haklarında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte 23/10/2014 günü sevk edildikleri adli mercilerce TUTUKLANMIŞLARDIR. Şeklinde Açıklamada Bulunuldu.

  Haber: / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?