Ölümünün 76. Yılında Özlemle Anıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Ölümünün 76. Yılında Sevgi ve Özlemle...

Ölümünün 76. Yılında Özlemle Anıyoruz

  Cumhuriyet Halk Partisi () Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Gazi Mustafa Kemal ’ü Ölümünün 76. Yılında Sevgi ve Özlemle Anıyorum Diyerek Günün Anlam ve Önemini Belirten Açıklamalarda Bulundu.

  Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Yaptığı Konuşmasında; “lar, bir anma ve matem günü olmaktan çok, Mustafa Kemal’in eserlerinin genç nesillere daha iyi öğretildiği günler olmalıdır. Tüm Dünya’nın örnek aldığı Ulusal Kurtuluş Savaşı, sonrasında ortaya konulan çağdaşlaşma adımları ve Devrimler gençlerimize her zamankinden daha fazla aktarılmalıdır” Diyerek. “Atatürk’ün kişiliğine ve bıraktığı eserlerine yönelik son dönemlerde artarak devam eden saldırıları kabul etmek mümkün değildir. Çeşitli dayatmalarla, Atatürk’ü hafızalardan silmek isteyenler, bu amaçlarında başarılı olamayacaklarını mutlaka göreceklerdir” Şeklinde Açıklama Yaptı.

  Konuşmasının Devamında İse Veli Ağbaba; “Atatürk’ün Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur. Sözlerine Vurgu Yaparak “’ün fikirlerini Cumhuriyet Halk Partililer olarak sonsuza kadar yaşatacağız” İfadelerini Kullandı.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Son Olarak; “Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 76. yılında sevgi ve özlemle anıyorum” Diyerek Sözlerini Tamamladı.

  Haber: / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?