Okul Polisleri ile Çocuklar Güvende

Malatya Emniyet Müdürlüğü Tarafından Yapılan Yazılı Açıklamada Artık Okul Önlerinde ve Etrafında “Okul Polisi” Görev Yapacak. Konuyla İlgili Yapılan Yazılı Açıklamada; 2014...

Okul Polisleri ile Çocuklar Güvende

  Tarafından Yapılan Yazılı Açıklamada Artık Okul Önlerinde ve Etrafında “” Görev Yapacak.

  Konuyla İlgili Yapılan Yazılı Açıklamada;
  2014 – 2015 ve öğretim yılında; özellikle ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımızın her türlü korku ve endişeden uzak ve öğretimlerini sürdürebilmeleri, okula geliş – gidişlerinde huzurlu ve güvenli bir ortamının oluşturulması, ülkemize ve topluma yararlı birer birey olarak kazandırılması amacıyla;

  2013-2014 eğitim öğretim yılında okullarımızda ve civarında;

  Şiddet ve şiddet içerikli olaylardan,
  Uçucu ve uyuşturucu madde kullanımı ve diğer zararlı alışkanlıklardan,
  Yasadışı örgütlerin ve ideolojik faaliyetlerinin olumsuz etkilerinden,
  Öğrencilerimizin trafikte güvenli ulaşımının sağlanmasının öneminden hareketle,

  İlimiz genelinde sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim ve öğretim görmeleri amacı ile Emniyet Müdürlüğü olarak eğitim ve öğretim öncesinde gerekli tedbirler alınmıştır.

  Bu çerçevede; 2014 – 2015 eğitim ve öğretim yılı içerisinde, ne bağlı okullarımız ve Emniyet Müdürlüğümüz arasındaki iletişimi sağlayacak ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanması için okul yönetimleri ile irtibat kuracakları varsa güvenlik sorunlarını paylaşacakları Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde “Okul Polisleri” görevlendirilmiştir.

  Öğrenci yoğunluğu olan okullar ve bölgeler tespit edilerek Güvenli Okul Güvenli Eğitim anlayışı içerisinde İlimiz genelinde okul önleri ve çevrelerine yönelik devriye hizmetlerimiz artırılmıştır. Denildi.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?