Öğretmen Çalıştayı Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren eğitim merkezlerindeki eğitimcilere yönelik olarak düzenlenen “Öğretmen Çalıştayı” devam ediyor. Çalıştayda...

Öğretmen Çalıştayı Devam Ediyor

  Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren eğitim merkezlerindeki eğitimcilere yönelik olarak düzenlenen “Öğretmen Çalıştayı” devam ediyor.

  Çalıştayda bir sunum yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, sosyal belediyecilik kapsamında önemli hizmetler yaptıklarını kaydederek, “Eğitim çalışmalarında da başarı hep üst seviyelerde gerçekleşti” dedi.

  ’nda düzenlenen Öğretmen Çalıştayı’na katılan Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, “Kurumsal Kimlik” konulu bir sunum yaptı. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal yapısı ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Mumcu, sosyal belediyecilik kapsamında yapılan hizmetleri de anlattı. Eğitimcilere hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Genel Sekreter Yardımcısı Mumcu, “Halen 7 eğitim merkezimizde 1900 civarında ortaokul öğrencimiz hizmet alıyor. Tabi bu yarınlar için atılmış adımlar, çabalar. Bu çocuklarımız için ne yapabilirsek; hani deniz anaları hikayesinde olduğu gibi ne kadarının hayatına istikamet verebilirsek o kadar başarılı sayılırız. Nitekim bu çabaların somut sonucu yılsonundaki başarı durumunda görünüyor. Bugüne kadar da bu başarı hep üst seviyelerde oldu” dedi.

  , bu yıl hizmete alınacak
  2009 yılında ilk göreve geldiklerinde Malatya Belediyesi’nin sosyal-kültürel faaliyetlerinin sadece bir mekana dayalı olduğunu anımsatan Genel Sekreter Yardımcısı Mumcu, şöyle konuştu:

  “O zaman yapılan faaliyetler, Belediye Konferans Salonunda yapılan konferans, panel, seminer gibi faaliyetlerden ibaretti ama Allah’a hamdolsun 2009 yılı sonu itibariyle düşüncelerimizi bir bir hayata geçirme nasip oldu. Geldiğimiz noktada da çok tatminkar değiliz ama bir önceki döneme göre Malatya’ya çok şey kattığımıza inanıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın direktifleri doğrultusunda 5 semt konağı inşa ettik. MABESEM projesiyle semt konaklarının dahil olduğu 7 eğitim merkezinde sanat ve eğitim kursları açtık. 18 çok amaçlı sosyal tesisimiz, Kadın Kültür ve Spor Merkezimiz, Aile Danışma ve Destek Merkezimiz; hobi ve el sanatlarına, geleneksel sanatlara ilgi duyan vatandaşlarımıza yönelik olarak Sanat Galerisi hizmet veriyor. Yakında hizmete girecek sanat sokağı ile birlikte sosyal belediyecilik faaliyetlerini taçlandıracağız inşallah. Daha önemlisi Kernek İpek Caddesi’nin bitiminde inşa ettiğimiz kapalı semt pazarı ve üzerinde şimdiden Kernek Külliyesi diye zikrettiğimiz; içerisinde cami, kütüphanesi, kafeterya ve eğitim için sınıfların olduğu yeni bir mekanı bu yıl içinde hizmete alacağız.”
  Soruları da cevaplayan Genel Sekreter Yardımcısı Mumcu, tüm öğretmenlere başarılarının devamını diledi.

  Çalıştay’da Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay ile Tesisler ve Spor Şube Müdürü Hamza Bozkurt hazır bulundu. Çalıştaya, hazırlık kurslarının verildiği Büyükşehir Belediyesi’nin 7 eğitim merkezinde görevli 40 öğretmen katılıyor.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?