Müjde Trafik Cezalarında Kampanya

Müjde Trafik Cezalarında Kampanya, Türkiye genelinde özellikle Malatya’da son günlerde Cam filmi ve Radar sebebi ile yazılan cezalar, Malatyalıları arabaya binmekten korkar...

Müjde Trafik Cezalarında Kampanya

  Müjde Trafik Cezalarında Kampanya, Türkiye genelinde özellikle Malatya’da son günlerde Cam filmi ve Radar sebebi ile yazılan cezalar, Malatyalıları arabaya binmekten korkar hale geldi.Trafik yönetmeliğinde ki değişiklik ile artık 1 PEŞİN 4 TAKSİT şeklinde ödenebilecek.

  Taksitli imkandan yararlanabilmek için 1 Ceza Tebliğ ediliş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde vergi dairesine gidip yazılan CEZA’yı taksite bağlatmanız gerekmektedir.

  Ölümlü kazalara karışan sürücülerin ehliyetine ise 1 yıl boyunca el konulacak.

  Yeni çipli ehliyetlerin bedeli 15 TL olacak.

  Uyuşturucu ve Uyarıcı madde ile direksiyona oturanların ise 5 yıl boyunca ehliyetine el konulacak.

  Gazi ve Engellilere ücretsiz PARK KARTI verilecek.

  Düzenleme ile sürücü belgesi alacaklarda aranacak yaş ve öğrenim şartlarında değişiklik yapıldı. M, A1 ve B1 sınıfı ehliyet alacaklarda aranan yaş şartı 17’den 16’ya, C, D, E sınıfı sürücü belgesi alacaklarda 22’den 21’e düşürürken, D ve DE sınıfı ehliyet alacaklarda ise 22’den 24’ye yükseltildi. 

  Ehliyetine el konan sürücüler ne koşulda olursa olsun 2 yıl boyunca aday sürücü olarak ehliyet verilecek.

  Ehliyet alabilmek için en az ilkokul mezunu olmak maddesi eklendi.

  Yeni sürücü belgeleri, M, A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, F ve G sınıflarından oluştu. M, A1, A2, A, B1, B, BE, F ve G sınıfı ehliyetler 10 yıl, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D ve DE sınıfı sürücü belgeleri ise 5 yıl, diğerleri ise 10 yıl geçerli olacak. Süre bitiminden sonra sürücüler tekrar sınava tabi tutulacak. Halen sadece M sınıfı ehliyete sahip kişilerce kullanılan iki, üç ve dört tekerlekli motorlu bisikleti artık diğer sınıftaki sürücülerde kullanabilecek.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Ali dedi ki:

   Yeter yav yeter anamızı ağlattılar ceza yaza yaza yazıhandan araştırmaya gelene kadar iki defa radara mı girilir kardeşim , yazın malatyalılara cezayı biz salağız bişey demeyiz.

   1. bekir dedi ki:

    İstanbul , ankara hiç bir yerde böyle ceza yazılmıyor adım başı radar yeter artık utanmasalar yürürken hızlı yürüdü diye yazacaklar.