Muhammed Sallallah Fragmanı İzle Hz. Muhammed Filmi Vizyon Tarihi – Tekirdağın ilçeleri Gazetesi

Muhammed Sallallah Fragmanı İzle Hz. Muhammed Filmi Vizyon Tarihi – Tekirdağın ilçeleri Gazetesi

Muhammed Sallallah Fragmanı İzle Hz. Muhammed Filmi Sinema Vizyon Tarihi ne zaman çıkıyor?

Filmin resmi Instagram sayfasında Türkçe yapılan açıklamada “Muhammed Sallallah”ın Türkiye’deki gösterim tarihinin 29 Aralık olarak belirlendiği müjdesi Türk seyircisiyle paylaşıldı.

İslam’ın doğuşu ve İslam Peygamberi Hazreti Muhammed’in (S.A.V) geniş bir şekilde anlatıldığı Çağrı filminden sonra imza atılmış en önemli film olması beklenen “Muhammed Sallallah”ın daha sonra iki devam filmi çekilecek ve bu filmlerde gençlik ve peygamberlik dönemleri anlatılacak.

İranlı yönetmen Mecid Mecidi’nin yönetmenliğini yaptığı film gösterime girmeden önce İslam alimleri arasında bazı sahnelerinden dolayı tartışmaya sebep olmuştu.

Seyhan Müftülüğü’ne bağlı Tepebağ Erkek Kur’an Kursu, Hacı Cumali Öztürk Erkek Kur’an Kursu, Hasan Tepeli Erkek Kuran Kursu, Haci Menekse Hatun Kız Kuran Kursu ve Fatma Feride Hatun Kız Kuran Kurslar’ında hafızlığını bitirip mezun olarak hafızlık diplomalarını alan 43’ü erkek 31’i kız hafız için Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu’nda tören düzenlendi.

Törenin başlangıcında Sabancı Merkez Camii İmam-Hatibi Ömer Altundağ, Kur’an-ı Kerim Tilaveti sundu. Hafız Ali Çevik de Hatim Duası okudu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri çiçeği burnunda hafızlara diplomalarını ve hediye altınlarını verdi.

Hafızlığın heyecanını yaşayan kızlara aralarında Vali Mustafa Büyük’ün eşi Emine Hayriye Büyük’ün de bulunduğu protokol tarafından taçları takıldı. Genç hafızların aileleri duygusal anlar yaşadı.

Okur YORUMLARI

Bu habere ilk yorumu siz yapmak istermisiniz? İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ